Trwa ładowanie...
d3t72u9
CHIP

Wiemy kiedy Samsung wprowadzi elastyczne telewizory

Chociaż "zwykłe" telewizory OLED wciąż przeznaczone są raczej dla zamożnych klientów, to Samsung już planuje wprowadzenie nowej generacji.
Share
Wiemy kiedy Samsung wprowadzi elastyczne telewizory
Źródło: www.oled-info.com bia CHIP.pl
d3t72u9

Ruch na rynku telewizorów od jakiegoś czasu jest spory, choć ewolucję przechodzi raczej falami. W 200. roku technologia LCD pierwszy raz prześcignęła na rynku odbiorniki CRT. Następnie zaczęły pojawiać się różne odmiany ciekłokrystalicznych telewizorów, w tym niezwykle popularne modele z podświetleniem LED, nieco bardziej kontrowersyjne modele 3D czy ostatnio prezentowane urządzenia z zakrzywionymi ekranami. Nie tak dawno na rynku pojawiła się też nowa technologia, która miała zrewolucjonizować rynek telewizorów. Na razie jednak wielkie ekrany zbudowane z organicznych LED-ów są zbyt drogie, by zdobyć popularność konsumentów.

Nie przeszkadza to jednak firmie Samsung wprowadzać nowych odmian telewizorów OLED na rynek. Już na targach CES 201. koreański producent zaprezentuje elastyczne odbiorniki OLED TV, których wypukłość będzie można kontrolować za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Playstation 4 złamana przez hakerów?

d3t72u9

Podziel się opinią

Share
d3t72u9
d3t72u9
Więcej tematów