Trwa ładowanie...

Wielkie porządki w Google Play – miliony aplikacji trafi do śmietnika

Wszystko na to wskazuje, że Google zabiera się za porządkowanie swojego sklepu z aplikacjami – Google Play. Informacje uprzedzające czyszczenie zasobów otrzymali deweloperzy. Zmiany mają dotyczyć aplikacji, które nie spełniają standardów ustalonych przez Google.
Share
Google Play Games
Google Play GamesŹródło: www.chip.pl
d1gkb7s

W sklepie Google Play znajduje się ponad 2,4 mln aplikacji, jak nie trudno się domyślić pośród nich możemy oczywiście znaleźć wartościowe programy. Nie ma się jednak co oszukiwać – jakość większości z nich jest co najmniej marna, a w większości tragiczna.

Google w swoich porządkach skupi się właśnie na tych programach, które oferują najniższą jakość. Ale nie pominie również tzw. „aplikacji zombie”, które zaśmiecają sklep Google Play. Ze sklepu mają zniknąć źle zoptymalizowane i takie, które naruszają zasady polityki prywatności.

Wszyscy deweloperzy otrzymali informację od Google’a, że mają czas do 15 marca 2017 by uporządkować swoje aplikacje. W tym czasie powinni oni zamieścić w aplikacji odpowiedni link do polityki prywatności, albo zmienić żądania dostępu do wrażliwych danych. Jeśli tego nie zrobią, czeka ich ukrycie, bądź całkowite usunięcie aplikacji ze sklepu Google’a.

Taka czystka niewątpliwie dobrze zrobi sklepowi Google Play, ale największymi beneficjentami zmian będa urzytkownicy telefonów z systemem Android.

d1gkb7s

Podziel się opinią

Share
d1gkb7s
d1gkb7s
Więcej tematów