Wielka aktualizacja Windows 10 Anniversary Update - nie wszyscy ją dostaną w obiecanym terminie

Strona głównaWielka aktualizacja Windows 10 Anniversary Update - nie wszyscy ją dostaną w obiecanym terminie
19.07.2016 09:13
Wielka aktualizacja Windows 10 Anniversary Update - nie wszyscy ją dostaną w obiecanym terminie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zapowiedziana na konferencji Build 2016 aktualizacja dla Windows 10 miała się pojawić "mniej więcej" w rok po premierze Windows 10. Znamy dokładny dzień, w którym nasze urządzenia z systemem Microsoftu zostaną "ulepszone". Microsoft zapowiedział, że aktualizacja rozwojowa pojawi się już 2 sierpnia i co prawda nadal taki jest plan - ale, jak się okazuje, tylko dla niektórych rodzajów urządzeń.

Windows 10 Anniversary Update miała się pojawić już 2 sierpnia, wprowadzając wiele nowych funkcji i usprawnień do Windows 10. Teraz, jak dowiadujemy się za pośrednictwem serwisu _ chip _od Dony Sarkar, inżynier oprogramowania z Microsoftu, informacja ta jest nadal aktualna. Ale pod warunkiem, że mówimy o komputerach PC i dużych tabletach. Dla tych urządzeń aktualizacja pojawi się punktualnie. Reszta będzie musiała "chwilę" poczekać. Choć nie wiadomo co dokładnie oznacza "chwila".

Na razie wiemy tylko, że po udostępnieniu aktualizacji na duże tablety i komputery PC w następnej kolejności aktualizacja będzie udostępniona telefonom i małym tabletom. Reszta urządzeń, a więc konsole do gier i gogle holograficzne, otrzymają ją "później". Czy to kwestia dni, czy tygodni? Microsoft, niestety, nie chciał być bardziej precyzyjny.

O nadchodzącej aktualizacji systemu Windows 1. pisaliśmy całkiem niedawno - dosłownie chwilę po oficjalnym ogłoszeniu aktualizacji.

Microsoft zapowiadał wówczas, że _ Windows 10 Anniversary Update otwiera całkiem nowe możliwości zarówno przed indywidualnymi użytkownikami, jak i przedsiębiorstwami _. Pojawi się oczekiwany przez Windows Ink, a przeglądarka Edge zostanie wzbogacona o nowe funkcje. Prócz tego dostępny będzie szereg uaktualnień obszaru bezpieczeństwa. Czy aktualizacja przyprowadzi do Microsoftu nowych użytkowników? Firma musiała bowiem wycofać się ze swojej obietnicy o miliardzie aktywnych urządzeń z Windowsem 1. na pokładzie.

W kwietniu 2015 roku Microsoft za pośrednictwem Terry'ego Myersona oświadczył, że Windows 10 _ za dwa do trzech lat _ będzie zainstalowany na miliardzie urządzeń. Minął rok i... Microsoft stwierdza, że tak się jednak nie stanie. System co prawda miał bardzo udaną premierę i już teraz pod jego kontrolą pracuje 350 milionów urządzeń. Producent jednak zdał sobie sprawę, że nie osiągnie swojego celu. Dalej aktualne są dążenia do funkcjonowania systemu na miliardzie urządzeń, ale władze przyznają, że zajmie to więcej czasu, niż się spodziewano. Przyczyną tej pomyłki w szacunkach mają zbyt optymistyczne założenia, co do obecności Windows 1. na telefonach komórkowych. System ten, przynajmniej na razie, sprzedaje się na nich w relatywnie niewielkich ilościach, znacznie poniżej oczekiwań. Co więcej, radzi sobie na rynku jeszcze gorzej od jego poprzednika, systemu Windows Phone.

słk

WP / chip

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)