Wiceprezes Apple ostro skrytykował Androida

Wiceprezes Apple ostro skrytykował Androida
Źródło zdjęć: © AP

14.03.2013 14:30, aktual.: 14.03.2013 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko Samsung podgrzewa atmosferę przed zbliżającą się wielkimi krokami premierą nowego flagowca koreańskiej firmy – Galaxy S IV. Swoje trzy grosze postanowił dorzucić także wiceprezes Apple do spraw marketingu, Phil Schiller, który w wywiadzie dla dziennika Wall Steet Journal mocno przejechał się po wszelkich niedoskonałościach konkurującego z iOS-em Androida.

Najogólniej mówiąc, Schiller uważa, że Android to system drugiej kategorii. Wiceprezes Apple stwierdził, że smartfony oparte na mobilnym OS-ie Google służą często za ubogie zastępstwo dla zwyczajnych telefonów komórkowych i nie mogą równać się z iPhone’ami pod względem jakości doświadczeń płynących z obcowania z urządzeniem. Dlaczego? Zdaniem Schillera, wszystko przez nadmierną fragmentację i niewystarczająco dobrą współpracę systemu z zazwyczaj dość mocnymi podzespołami smartfonów.

Kiedy wyjmiesz z pudełka nowe urządzenie z Androidem, musisz zalogować się do dziewięciu różnych serwisów, aby uzyskać jakość porównywalną ze standardem oferowanym przez iOS. Ostro. Bez względu na to czy zgadzamy się z opinią Schillera czy nie, trudno oprzeć się wrażeniu, że moment, w którym wiceprezes Apple zdecydował się na wygłoszenie tego rodzaju sądu jest nieprzypadkowy. Wygląda na to, że wzajemne obrzucanie się błotem wkroczy w następnych dniach na nieco bardziej intensywne tory. A szkoda.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)