Trwa ładowanie...
ycipk-23ob64

Wi-Fi w Pendolino na razie nie będzie, bo… brakuje pociągów

Odkąd Pendolino jeździ po polskich torach, internetu w pociągach nie ma. I choć wcześniej mówiło się, że Wi-Fi zostanie udostępnione latem, to na razie modyfikacji taboru nie będzie. Dlaczego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pendolino
Pendolino (Wikimedia Commons CC0)
ycipk-23ob64

Powód jest prosty - nie ma kiedy internetu zamontować.

- Na tę chwilę 2 składy są wyłączone w związku z kolizjami, natomiast trzeci skład przechodzi testy homologacyjne na terenie Niemiec - tłumaczy PKP Intercity.

Pozostałe składy ciągle są “w ruchu”, więc gdyby Intercity chciało zamontować w nich bezprzewodowy internet, to… pasażerowie nie mieliby czym podróżować.

ycipk-23ob64

Kiedy to się zmieni? Nie wiadomo. “Na obecnym etapie negocjacji z Alstomem trudno podać nawet przybliżony termin wprowadzenia w Pendolino dostępu do Wi-Fi” - pisze portal wirtualnemedia.pl.

W pociągu za 20 mln euro (tyle kosztowała każda “sztuka” Pendolino) od początku nie ma internetu, ponieważ PKP Intercity nie wpisało takiego wymagania do przetargu. Na początku roku portal money.pl informował, że przewoźnik negocjuje z producentem, by ten podłączył w pociągach potrzebne instalacje. Alstom mógłby to zrobić w czerwcu, robiąc przegląd. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie.

PKP Intercity samo nie może podłączyć instalacji, ponieważ w ten sposób naruszyłoby gwarancję.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-23ob64

ycipk-23ob64
ycipk-23ob64