WhatsApp ma już miliard użytkowników i szyfrowanie

WhatsApp to druga po Facebooku największa na świecie sieć społecznościowa / komunikator. Od teraz wiadomości i pliki przez nią przesyłane będą szyfrowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WhatsApp ma już miliard użytkowników i szyfrowanie
(flickr / Álvaro Ibáñez / CC BY 2.0)
WP

WhatsApp to obecnie najpopularniejszy komunikator mobilny, który w październiku 201. został kupiony przez Facebooka za 19 miliardów dolarów. Dzięki temu imperium Zuckerberga ma w swoim rękawie dwa najpopularniejsze komunikatory mobilne: Facebook Messenger oraz WhatsApp.

Szyfrowanie w aplikacji WhatsApp obejmuje zarówno indywidualne czaty, jak i czaty grupowe, połączenia głosowe, notatki głosowe i wszelkiego rodzaju pliki przesyłane pomiędzy użytkownikami. Co ważne, dostępne jest nie tylko dla posiadaczy urządzeń z Androidem czy iOS-em, ale na wszystkich platformach wspieranych przez WhatsAppa: Windows, S60. BlackBerry OS czy nawet S40.

Od teraz nikt nie będzie w stanie przechwycić czatu czy połączenia głosowego, a dostępu do nich nie będzie miał nawet sam WhastsApp i jego właściciel Facebook. O ile najpierw takowe szyfrowanie włączymy na karcie danego kontaktu.

WP

Przy okazji WhatsApp pochwalił się swoimi statystykami. Obecnie co miesiąc z usługi korzysta ponad 1 mld użytkowników z całego świata, co czyni komunikator największą tego typu platformą po Facebooku (1,5 mld).

ag

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP