Trwa ładowanie...
d2l34od
CHIP
Internet

WhatsApp cenzuruje linki prowadzące do konkurencji!

Wygląda na to, że twórcy komunikatora WhatsApp czują oddech konkurencji na karku i postanowili nieco pomieszać jej szyki. W wersji komunikatora przeznaczonej dla systemu Android przestały działać niektóre hiperłącza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WhatsApp cenzuruje linki prowadzące do konkurencji!
(Materiały prasowe)
d2l34od

Jeśli nie wierzycie - sprawdźcie sami. Jedyne, czego potrzebujecie to telefonu z Androidem i zainstalowaną aplikacją WhatsApp. Następnie wybierzcie losowego znajomego i spróbujcie wysłać mu jeden z poniższych linków:

telegram.org
telegram.me

Oba prowadzą do nowego komunikatora, który dostępny jest zarówno w wersjach mobilnych (iOS, Android, Windows Phone), jak i w wersji desktopowej (Windows, Mac, Linux). Dodatkowo, Telegram jest w pełni bezpłatny i oferuje szyfrowanie rozmów, a więc może okazać się poważnym konkurentem dla WhatsApp. A to na pewno nie podoba się Facebookowi, który za WhatsAppa w zeszłym roku zapłacił 1. miliardów dolarów.

d2l34od

Metoda "blokujmy linki do konkurencji" zdaje się zdobywać na popularności, jeśli chodzi o strategie Facebooka - przypomnijmy, że ostatnio tak samo został potraktowany serwis Tsu.co, do którego linków nie udostępnicie na Facebooku.

d2l34od

Podziel się opinią

Share
d2l34od
d2l34od
Więcej tematów