ycipk-40z9w1

WhatsApp będzie szyfrować wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo prywatności użytkowników, popularny komunikator WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości end-to-end.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WhatsApp będzie szyfrować wiadomości
(Materiały prasowe)
ycipk-40z9w1

Pełna inwigilacja danych gromadzonych w pamięci smartfonów przez światowe korporacje i amerykańskie służby spędza sen z powiek wielu osobom. Nawet tym, którzy wymieniają z żoną wiadomości o ilości ziemniaków do kupienia w warzywniaku, nie pisząc nic o konstruowaniu bomb i paczkach z wąglikiem. W związku z tym zaczęła rosnąć liczba użytkowników komunikatorów szyfrujących przesyłane wiadomości, ale nie są to zbyt popularne aplikacje. Naprzeciw potrzebom rynku wyszli twórcy komunikatora WhatsApp, dodając do programu funkcję szyfrowania danych end-to-end.

Szyfrowanie end-to-end polega na zaszyfrowaniu wiadomości na urządzeniu osoby wysyłającej, a następnie odszyfrowaniu jej na urządzeniu odbiorcy. Dzięki temu wiadomość, która po drodze trafi na serwery aplikacji, będzie niemożliwa do odczytania przez osoby i firmy trzecie. Zabezpieczenie powstało we współpracy z firmą Open Whisper Systems.

Jak na razie szyfrowanie jest dostępne wyłącznie dla najnowszej wersji aplikacji na Androida. Twórcy WhatsAppa nie zdradzili póki co informacji na temat dostępności funkcji dla innych systemów.

ycipk-40z9w1
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40z9w1

ycipk-40z9w1
ycipk-40z9w1