Wciąż trwa wojna o... Windows 95!

Strona głównaWciąż trwa wojna o... Windows 95!
19.10.2011 12:11
Wciąż trwa wojna o... Windows 95!
Źródło zdjęć: © chip.pl

W tym tygodniu rusza kolejna odsłona rozprawy sądowej Microsoft kontra Novell. Sprawa trwa od 2004 roku, ale sięga czasów premiery… Windows 95!

Novell twierdzi, że Microsoft z premedytacją przesunął datę premiery Windows 9. na późniejszy termin, by zredukować sprzedaż aplikacji WordPerfect i innych biurowych rozwiązań Novella. WordPerfect i Quattro Pro zostały już dawno temu sprzedane Corelowi (w 1996 roku), ale Novell wciąż domaga się odszkodowania od Microsoftu, które miałoby wynieść 0,5-1,2 miliarda dolarów.
Max Wheeler, prawnik Novella, jest pewien, że po zapoznaniu się z dowodami sąd orzeknie, że Microsoft dopuścił się praktyk antykonkurencyjnych ze szkodą dla WordPerfecta i Novella.

Microsoft twierdzi, że opóźnił premierę Windows 9. z uwagi na to, że próbował do ostatniej chwili zdecydować słusznie, jakie funkcje zawrzeć w systemie, a jakich się pozbyć. Jak twierdzi Steve Aeschbacher, prawnik Microsoftu, „prawo nie wymaga projektowania produktów tak, by zadowolić kaprys lub zapotrzebowanie innych firm”. Rozprawa może potrwać jeszcze nawet osiem miesięcy. Najprawdopodobniej będzie na niej zeznawał Bill Gates.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Eee PC z Meego za jedyne 639zł"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)