Trwa ładowanie...
d2vxvon

Ważyły pół tony i składały jaja większe niż dinozaury. Wiadomo, dlaczego wyginęły

Mamutaki były największymi ptakami, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi. Osiągały wysokość 3 metrów. Dlaczego wyginęły? Nowy trop sugeruje, że to sprawka człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkielet mamutaka w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu
Szkielet mamutaka w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu (Wikipedia)
d2vxvon

Mamutaki żyły na Madagaskarze. Miały 3 metry, ważyły przeszło pół tony, a ich jaja były większe od tych składanych przez dinozaury. Dlaczego ptaki-giganty, największe w historii świata, wyginęły? Naukowcy z Zoological Society London w Wielkiej Brytanii sugerują, że to człowiek doprowadził do ich unicestwienia - czytamy na rp.pl.

Analiza szkieletów mamutaka każe naukowcom podejrzewać, że człowiek przybył na Madagaskar nawet 6 tys. lat wcześniej niż sądzono. Wbrew wcześniejszym hipotezom, mamutaki nie zostały wybite w krótkim czasie. Co więcej, żyły obok człowieka nawet przez 9 tys. lat. W końcu jednak padły ofiarą polowań, ale wyginęły zaledwie 1 tys. lat temu.

Wikipedia

- Nie znamy pochodzenia tych ludzi i nie spoczniemy, dopóki nie znajdziemy dalszych dowodów archeologicznych - mówi o pierwszych przybyłych na Madagaskar prof. Patricia Wright ze Stony Brook University. - Pozostaje pytanie: kim byli ci ludzie oraz kiedy i dlaczego zniknęli? - dodaje, cytowana przez rp.pl.

d2vxvon

Podziel się opinią

Share

d2vxvon

d2vxvon
Więcej tematów