Walcz z rakiem fajną aplikacją

Walcz z rakiem fajną aplikacją
06.10.2014 14:43
Walcz z rakiem fajną aplikacją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

RKBN Defenders, 8-bitowa gra inspirowana klasycznym hitem na komputery Atari to nowy sposób promocji walki z rakiem. W plebiscycie Appaward 2014 została nominowana do tytułu aplikacji roku w kategorii edukacja. Gra jest elementem ogólnopolskiej kampanii Rakoobrona, która uczy młodych ludzi, jak ważna w walce z nowotworem jest profilaktyka.

Seryjny morderca, podstępny zabójca, agresywny przeciwnik - pod takimi postaciami kryją się choroby nowotworowe, z którymi zmierzymy się w grze. Podobnie jak w prawdziwym życiu, aby dotrzeć i ostatecznie unicestwić każdego z Rakobossów, najpierw musimy przetrwać atak różnych przyczyn raka.

- Naszą grą chcemy dotrzeć do młodych osób, które w przyjazny, rozrywkowy sposób będą uczyć się o nowotworach. Aplikacja pokazuje bardzo poważną tematykę w naturalnym, multimedialnym środowisku młodzieży - mówi Martyna Niewójt, szef projektu Rakoobrona Fundacji Rosa.

Zasady gry nawiązują do klasyki. Mamy 3 życia i 2 minuty. Im więcej przeciwników zestrzelimy, tym szybciej pokonamy chorobę. –. Podobnie jak w przypadku prawdziwej walki z chorobą, chcemy pokazać, jak ważny jest czas i odpowiednia profilaktyka. Już sama instrukcja gry w bezpośredni sposób wyjaśnia, jakie są główne przyczyny choroby, a każda minuta spędzona z grą to kolejne zwrócenie uwagi na tak ważny dla nas problem – opowiada Martyna Niewójt.

Strzelanie do fajek, nosów, wacków i innych równie groźnych przeciwników od pierwszej chwili wydaje się zabawą. RKBN Defenders to jednak część kampanii Rakoobrona. Aplikacja jest jedną z pierwszych tego typu gier w Polsce.

Aplikację na Androida można pobrać TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)