W tej restauracji to robot będzie przygotowywał hamburgery

W tej restauracji to robot będzie przygotowywał hamburgery
04.07.2016 07:20
W tej restauracji to robot będzie przygotowywał hamburgery
Źródło zdjęć: © Momentum Machines via chip.pl

W 2012 roku startup Momentum Machines zelektryzował wszystkich swoją wizją robota, który potrafił samodzielnie przyrządzić hamburgera, łącznie z krojeniem warzyw i smażeniem mięsa. Teraz ta sama firma zamierza otworzyć w San Francisco pierwszą "zrobotyzowaną" restaurację.

Przygotowywanie posiłków w restauracjach typu fast food wymaga zręczności. Robot firmy Momentum Machines jest w stanie przygotować 400 burgerów w godzinę i to w zdecydowanie bardziej higieniczny sposób od zwykłych pracowników. Ograniczenie liczby pracowników pomoże też restauracji obniżyć koszty własne - nawet do 90 tysięcy dolarów rocznie.

288759900589537427
Źródło zdjęć: © (fot. Momentum Machines via chip.pl)

Z ogłoszenia o pracę w Momentum Machines wynika, że twórcy zamierzają wkrótce otworzyć w San Francisco restaurację, która jako pierwsza zaprezentuje niezwykłe osiągnięcia w dziedzinie technologii przygotowywania żywności i zapewni "nieprawdopodobnie pyszne burgery w cenach, na jakie każdy może sobie pozwolić". Zdjęcie widoczne powyżej rzeczywiście sugeruje, że standard burgerów będzie znacząco odbiegał od jakości McDonalds'a i jemu pochodnych.

słk

Zobacz także: Czy warto zarejestrować kartę SIM?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)