W taki sposób jedzenie podgrzejesz... smartfonem

W taki sposób jedzenie podgrzejesz... smartfonem
04.02.2016 13:13
W taki sposób jedzenie podgrzejesz... smartfonem
Źródło zdjęć: © YouTube / IKEA

Technologie łączą nas z ludźmi z drugiego końca świata i paradoksalnie oddalają od najbliższej rodziny. Przypomnijcie sobie obiad, w którym żaden z domowników ani na chwilę nie sięgnął po smartfona. Trudne, prawda? Tajwańska IKEA wpadła na interesujący pomysł. W stoliku jadalnym zainstalowano specjalną płytę grzewczą, która działa jedynie wówczas, gdy położymy pod nią smartfony! Im więcej telefonów - tym większa temperatura. Ponieważ podczas obiadu czy kolacji powinno nam zależeć na ciepłym posiłku, takie rozwiązanie jest świetną motywacją. W efekcie zyskujemy nie tylko smaczny posiłek, ale przede wszystkim pogłębiamy nasze relacje społecznościowe. Niestety nie wiadomo czy IKEA zamierza rzeczywiście wprowadzić taki stół do sprzedaży, czy raczej swoją akcją próbuje tylko zwrócić uwagę na problem dotykający coraz więcej rodzin na świecie.

*Technologie łączą nas z ludźmi z drugiego końca świata i paradoksalnie oddalają od najbliższej rodziny. Przypomnijcie sobie obiad, w którym żaden z domowników ani na chwilę nie sięgnął po smartfona. Trudne, prawda? Tajwańska IKEA wpadła na interesujący pomysł jak to rozwiązać. *

W stoliku jadalnym zainstalowano specjalną płytę grzewczą, która działa jedynie wówczas, gdy położymy pod nią smartfony! Im więcej telefonów - tym większa temperatura. Ponieważ podczas obiadu czy kolacji powinno nam zależeć na ciepłym posiłku, takie rozwiązanie jest świetną motywacją. W efekcie zyskujemy nie tylko smaczny posiłek, ale przede wszystkim pogłębiamy nasze relacje społecznościowe. Niestety, nie wiadomo czy IKEA zamierza rzeczywiście wprowadzić taki stół do sprzedaży, czy raczej swoją akcją próbuje tylko zwrócić uwagę na problem dotykający coraz większej liczby rodzin na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)