Trwa ładowanie...
d80r3a4

W ramach inicjatywy prospołecznej UberGiving, Polacy przekazali potrzebującym ponad pół tony darów

Mieszkańcy 7 polskich miast, w których dostępna jest aplikacja Uber, przekazali ponad pół tony darów domom samotnej matki oraz fundacjom i stowarzyszeniom wypełniającym podobną misję społeczną. Wszystko w ramach akcji prospołecznej UberGiving.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UberGiving czyli prospołeczna inicjatywa od Ubera
UberGiving czyli prospołeczna inicjatywa od Ubera (Uber)
d80r3a4

Uber jest platformą technologiczną, której misją jest tworzenie możliwości łatwego i szybkiego przemieszczania się po miastach. Zmieniając sposób poruszania się po miastach na całym świecie, Uber otwiera nowe możliwości zarówno dla ludzi, jak i usług. Najlepszym tego przykładem, jest inicjatywa UberGiving.

UberGiving Uber
UberGiving

Co to jest UberGiving i na czym polega

Od 1 do 8 czerwca, użytkownicy Ubera w 7 miastach w Polsce mogli zamówić dobroczynny przejazd bezpośrednio w aplikacji Uber. Punktami docelowymi były domy samotnej matki, a także fundacje oraz stowarzyszenia. Wśród przekazywanych przez Polaków rzeczy, znalazły się najpotrzebniejsze produkty, m.in. żywność, chemia gospodarcza, artykuły dla niemowląt i małych dzieci oraz odzież. Z okazji dnia dziecka podopieczni otrzymali również słodycze i zabawki.

UberGiving Uber
UberGiving

Podczas akcji, użytkownicy Ubera mogli w aplikacji zauważyć specjalną zakładkę „UBERGIVING”. Po wejściu w taką opcję, można było zamówić przejazd do wybranego przez nas miejsca docelowego, któremu chcieliśmy przekazać dary. Po zamówieniu pojawiał się kierowca, który odbierał pakunki, umieszczając je w specjalnie oznakowanych torbach, a następnie przekazywał je do konkretnego miejsca. Koszty całego przejazdu pokrywał Uber.

d80r3a4

Gdzie można było dostarczyć dary?

Oto miejsca, do których poszczególne miasta wysyłały pakunki:

● Warszawa: Stowarzyszenie "Wspólnymi Siłami"
● Łódź: Dom Samotnej Matki im. St. Leszczyńskiej
● Poznań: Fundacja Pomocna Mama
● Kraków: Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”
● Gdańsk: Dom Samotnej Matki, Caritas
● Wrocław: Dom dla Bezdomnych Kobiet, Matek z Dziećmi i Kobiet w Ciąży Stowarzyszenia Pomocy Akson
● Katowice: Dom Dziecka "Zakątek"

Znane osoby też wzięły udział w akcji

Pierwszą znaną osobą, która zamówiła i przekazała dary w ramach UberGiving była aktorka teatralna i telewizyjna Katarzyna Zielińska.

d80r3a4

"Uśmiech dzieci od zawsze, nie tylko w ich święto, był dla mnie największym prezentem i sprawiał ogromną radość. Z UberGiving mógł pomóc każdy. To świetna inicjatywa i mam szczerą nadzieję, że w ślad za nią pójdą kolejne marki" - mówiła Katarzyna Zielińska.

Katarzyna Zielińska/ UberGiving Materiały prasowe
Katarzyna Zielińska/ UberGiving

Oprócz Katarzyny Zielińskiej, w inicjatywie wzięły takie osoby jak Michał Będźmirowski (Modny Tata), Paulina Będźmirowska (Modna Mama), Angelika (Mamagerka), Maja Turbańska, Sylwia Zaręba-Gierz (ShinySyl) oraz Magda Kogut-Wałęcka (Szczesliva).

Akcja UberGiving odbywała się nie tylko w Polsce, ale i w Dubaju czy Londynie. Polacy w sumie przekazali ponad 660 kg darów. Oby więcej takich inicjatyw!

d80r3a4

Podziel się opinią

Share

d80r3a4

d80r3a4
Więcej tematów