W przyszłym roku będzie więcej tanich notebooków

W przyszłym roku będzie więcej tanich notebooków
Źródło zdjęć: © Asus

05.12.2007 09:30, aktual.: 05.12.2007 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Główni dostawcy komputerów przenośnych poszerzają swoją ofertę notebooków przeznaczonych dla klientów z niezbyt zasobnym portfelem. Serwis DigiTimes.com donosi, że firmy Hewlett Packard ( HP ) i Acer zwiększyły przyszłoroczne zamówienie na laptopy, których cena to niespełna 600 USD.

Z informacji podanej przez serwis DigiTimes.com wynika, że popyt na tanie notebooki zwiększył się wraz z pojawieniem się projektu OLPC ( One Laptop per Child ) oraz wprowadzonym niedawno na rynek niewielkim komputerem przenośnym Asus Eee PC, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów ( warto przy tej okazji przeczytać artykuł pt. "Asus chce sprzedać 5 mln Eee PC w 2008 roku" - http://www.idg.pl/news/132698.html ).

Co ciekawe, tanie rozwiązania interesują nie tylko klientów z krajów rozwijających się ale również mieszkających w krajach należących do najbogatszych. Warto tutaj podać przykład Stanów Zjednoczonych, w których swoich nabywców w 2006 roku znalazło aż 835 000 notebooków w cenie 499 USD, co jest o 529 000 lepszym wynikiem w porównaniu do roku 2005.

W związku z powyższym - jak twierdzi serwis DigiTimes.com - firma HP zamówiła już u tajwańskiego producenta ODM dodatkowe dwa miliony tanich komputerów przenośnych, natomiast zamówienie Acera zostało zwiększone o milion sztuk.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)