W ciągu roku o 80 proc. wzrosła liczba danych przesyłanych mobilnie

W ciągu roku o 80 proc. wzrosła liczba danych przesyłanych mobilnie30.01.2014 10:30
W ciągu roku o 80 proc. wzrosła liczba danych przesyłanych mobilnie
Źródło zdjęć: © Gunnar Assmy - Fotolia.com

Średnie prędkości połączeń mobilnych wahały się w III kwartale 2013 roku w przedziale od 0,6 do 9,5 Mb/s. Połączenia z urządzeń Apple'a stanowiły ponad 47 proc. ruchu.

W stosunku do II kwartału, liczba pobieranych danych pakietowych wzrosła na całym świecie o 10 proc., a w skali roku o 80 proc. Osiemnastu operatorów zaoferowało średnie prędkości pobierania przekraczające 4 Mb/s. Maksymalne uzyskiwane prędkości wynosiły od 2,4 Mb/s do 49,8 Mb/s.

W przypadku transmisji pakietowej, oparte o Webkit przeglądarki Androida stanowiły w III kwartale blisko 38 proc. zapytań, z kolei mobilna wersja Safari dla urządzeń Apple'a wygenerowała prawie 24 proc. zapytań z urządzeń mobilnych. Uwzględniając wszystkie połączenia z Internetem (nie tylko pakietowe), urządzenia Apple'a wygenerowały ponad 47 proc. ruchu, a Android 33 proc.

Każdej minuty mieszkańcy Europy otwierają na urządzeniach mobilnych średnio 66. tys. stron internetowych, Ameryki Północnej 1,46 mln, a Azji 646 tys. W skali globu, w każdej minucie za pomocą telefonu czy tabletu otwieranych jest blisko 2,6 mln stron.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)