Visa Europe: do 2020 r. połowa transakcji z wykorzystaniem smartfonów

Visa Europe: do 2020 r. połowa transakcji z wykorzystaniem smartfonów
Źródło zdjęć: © Samsung

06.08.2012 09:54, aktual.: 06.08.2012 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do 2020 r. ponad połowa transakcji finansowych Visa będzie przeprowadzana z
wykorzystaniem urządzeń mobilnych, np. smartfonów - uważają przedstawiciele Visa Europe.
Organizacja ta rozwija technologię płatności z wykorzystaniem telefonów komórkowych.

Visa Europe to stowarzyszenie ponad 3,7 tys. banków europejskich - stanowi ich własność i jest przez nie zarządzana. W lipcu 200. r. Visa Europe uzyskała osobowość prawną i uniezależniła się od spółki Visa Inc., zachowując jej nieograniczoną w czasie licencję.

Visa Europe udostępniła aplikację do mobilnych płatności zbliżeniowych w polskiej wersji językowej, która jest gotowa do wdrażania przez banki członkowskie na smartfonach obsługujących technologię łączności bezprzewodowej bliskiego zasięgu, tzw. NFC. Aplikacja zadebiutowała na smartfonie Samsung Galaxy S III - poinformowała Visa Europe w komunikacie.

Mobilna aplikacja Visa umożliwia dokonywanie płatności w placówkach handlowo-usługowych wyposażonych w terminale z czytnikami zbliżeniowymi. Użytkownik może zdecydować, czy dodatkowym kodem - który sam ustala i w razie potrzeby wprowadza na klawiaturze smartfona - będzie potwierdzał wszystkie transakcje, czy tylko te powyżej 5. zł. Jeżeli wybierze to drugie rozwiązanie, to płatność za mniejsze kwoty potrwa zaledwie sekundę: wystarczy zbliżyć telefon do czytnika. Aplikacja umożliwia także śledzenie historii wszystkich transakcji dokonanych telefonem.

Smartfonami z mobilną aplikacją zbliżeniową Visa można płacić w tych samych terminalach, które obsługują płatności zbliżeniowymi kartami Visa. 2. banków w Polsce wyemitowało do tej pory ponad 6,5 mln zbliżeniowych kart Visa, których można używać już w ponad 70 tys. terminali zarówno w mniejszych sklepach, jak i w placówkach ogólnopolskich sieci detalicznych. Płacić zbliżeniowo można też w transporcie miejskim m.in. we Wrocławiu oraz w Warszawie, gdzie mobilne biletomaty umożliwiają m.in. płatność za przejazd za pomocą zbliżeniowej karty Visa oraz smartfonów z aplikacją Visa payWave.

Partnerem Visa w tym przedsięwzięciu jest Orange Polska. Operator dostarczył usługi telekomunikacyjne oraz karty SIM NFC z kartą płatniczą banku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)