Trwa ładowanie...
d42jiga
d42jiga
CHIP
Gadżety

Vanhawks Valour - pierwszy "inteligentny" rower

Elektronicznych gadżetów dla rowerzystów jest sporo - nawigacje w kierownicy, liczniki kilometrów i spalonych kalorii, kamery wmontowane w tylne światło itp. Vanhawks Valour zapewni Wam bezpieczną i wygodną jazdę bez potrzeby dokupywania dodatkowych akcesoriów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42jiga
(fot. www.chip.pl)

Ważący 7,2. kg rower wykonany z włókna węglowego posiada liczne sensory takie jak akcelerometr, magnetometr czy sensor prędkości, które wzorem dostępnych na rynku bransoletek fitness dostarczą naszemu smartfonowi informacji na temat przebytych kilometrów, spalonych kalorii, czy prędkości poruszania się.

Ale tyle równie dobrze wyciągniemy z samego smartfona. Vanhawks Valour posiada jednak znacznie więcej zalet. Do jednej z nich należy nawigacja świetlna. Po określeniu punktu na mapie w dedykowanej aplikacji, ta wybierze nam najbardziej optymalną, rowerową trasę (np. taką, w której ominiemy strome podjazdy czy schody). Następnie przy każdym zakręcie diody LED podświetlą się na kierownicy, by wskazać nam właściwy kierunek. Dzięki temu nie musimy odrywać oczu od ulicy.

(fot. www.chip.pl)

To jednak nie wszystko. Bardzo ciekawą opcją w samej aplikacji jest funkcja antykradzieżowa. Jeśli zaznaczymy w niej, że skradziono nam rower, inni właściciele Vanhawks Valour otrzymają powiadomienie w momencie, gdy skradziony pojazd przejedzie obok nich. To z pewnością ułatwi złapanie złodzieja.

d42jiga

Ponadto, rower wyposażony jest w czujniki bezpieczeństwa. Gdy z tyłu zacznie zbliżać się do nas samochód, kierownica zacznie wibrować, dając nam znać, że powinniśmy zjechać na pobocze. Akumulatorek, z którego zasilany jest cały system ładuje się w trakcie jazdy. Na start twórcy przygotowali aplikacje na systemy iOS, Android oraz zegarek Pebble. Projekt został już sfinansowany na Kickstarterze. Vanhawks Valour kupimy tam za 104. USD (ok. 3100 zł). Na rynek trafi w okolicach listopada tego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pobierz topowe gry EA za darmo

d42jiga

Podziel się opinią

Share

d42jiga

d42jiga
Więcej tematów