Trwa ładowanie...
holderName

Vaio połączy siły z Toshibą i Fujitsu

W ostatnich latach rynek komputerów PC nie należał do najłatwiejszych. Wygląda jednak na to, że Vaio, Toshiba i Fujitsu mają pomysł na to, by przełamać impas, w jakim znajduje się branża. Ma nim być konsolidacja i stworzenie "pecetowego giganta".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Vaio połączy siły z Toshibą i Fujitsu
(Materiały prasowe)
holderName

Hidemi Moue, CEO Japan Industrial Partners, do którego należy zakupiona od Sony marka Vaio, stwierdził w rozmowie z agencją Bloomberg, że jego firma już niebawem połączy siły z Toshibą i Fujitsu by wspólnie stworzyć japońskiego giganta na rynku komputerów klasy PC. Porozumienie w tej sprawie ma zostać podpisane już w marcu.

Choć Japan Industrial Partners ma według agencji posiadać większość udziałów we wspólnym przedsięwzięciu, według niego konsolidacja będzie bardzo opłacalna również dla pozostałych udziałowców –. mają razem opracowywać nowe technologie, konsolidacja ma również przyczynić się do obniżenia kosztów produkcji.

- Rynek komputerów PC zmniejsza się. W takich warunkach współpraca, zwłaszcza w zakresie badań, produkcji i marketingu, ma spore zalety - wyjaśnia Moue.

holderName

Nowy gigant, którego nazwy na razie nie podano, ma się skupiać przede wszystkim na Japonii, przynajmniej początkowo. Bloomberg szacuje, że połączone firmy będą kontrolowały około jednej trzeciej rynku tamtejszego rynku.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Apple sprzeciwia się decyzji sądu i odmawia wbudowania backdoora w iOS

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów