V - Mouse, czyli inne spojrzenie na mysz komputerową

V - Mouse, czyli inne spojrzenie na mysz komputerową

V - Mouse, czyli inne spojrzenie na mysz komputerową
Źródło zdjęć: © V-Mouse
12.03.2008 12:56, aktualizacja: 12.03.2008 15:25

Na polskim rynku pojawił się nowy produkt, który całkowicie zmienia koncepcję urządzeń wskazujących. Nie jest to ani do końca myszka, ani piórko od tabletu – a raczej połączenie tych dwóch urządzeń w jedno.

Model Presenter Plus
VM-22. Presenter Plus to elegancka i wielofunkcyjna mysz w kształcie długopisu. Poza wszystkimi możliwościami tradycyjnej myszy komputerowej posiada funkcję "presenter", w tym opcje przewijania stron – niezbędną przy wszelkiego rodzaju prezentacjach. Rzeczywiście, podczas prezentacji Presenter Plus sprawdza się wyśmienicie, dobrze leży w dłoni, a wbudowany wskaźnik laserowy jest dodatkowym ułatwieniem. Mysz pracuje w technologii radiowej, a zatem nie jesteśmy przywiązani do biurka i komputera. Co innego to praca przy biurku. Po podłączeniu do komputera mysz jest rozpoznawana bezproblemowo, zarówno w systemie Windows, Linux jak i MacOS. Nie wymaga instalowania żadnych sterowników.

Obraz
© (fot. V-Mouse)

Do V-Mouse trzeba się przyzwyczaić, choć początki są dość trudne. Pierwszą rzeczą, jaką wykonaliśmy to zmniejszenie czułości myszy. W porównaniu z klasyczną myszką, czułość V-Mouse jest dużo wyższa, jednak po odpowiednim wyregulowaniu tego parametru i przyzwyczajeniu się do urządzenia, zakres wykonywanych ruchów dłonią znacznie maleje. Po paru godzinach pracy da się to odczuć, gdyż dłoń, nadgarstki i plecy nie są tak zmęczone jak przy standardowej myszy. V-Mouse najbardziej przypadnie do gustu osobom pracującym w grafice. W tym środowisku takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę. Nie ma róży bez kolców, także i V-Mouse ma swoje wady. Z całą pewnością brakuje odrębnego kółka przewijania, gdyż wirtualne przewijanie jakie oferuje mysz nie zawsze się sprawdza. Odpowiednikowi prawego przycisku myszy brakuje natomiast wyczuwalnego „kliku”, co początkowo przeszkadza. O ile klik, to wynik konstrukcji, to problem przewijania stron możnaby poprawić sterownikami.

Model Optimal

VM-10. Optimal to wersja przewodowa wyżej opisywanego modelu. Jest ona pozbawiona także wskaźnika laserowego. Pozostałe właściwości są identyczne jak w wyższym modelu.

Obraz
© (fot. V-Mouse)

Ceny urządzeń: od około 150zł za modele przewodowe, do około 300zł za topowy model.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)