Trwa ładowanie...
dx7aqbv

Używanie wszędzie tego samego hasła to zły pomysł

W zależności od tego jak podejdzie się do tematu zarządzania hasłami mogą one być świetne, lub beznadziejne. Jedna rzecz jest pewna - jeśli używasz tego samego hasła w wielu miejscach, niezależnie od tego jak silne by ono nie było, jest to zły pomysł. A dzięki dodatkowi do FF będziecie mogli zobaczyć jak bardzo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Używanie wszędzie tego samego hasła to zły pomysł
(Thinkstockphotos)
dx7aqbv

Jeżeli wykorzystujesz te same hasła w wielu miejscach może się zdarzyć, że któraś ze stron będzie miała "problemy z bezpieczeństwem". Lub po prostu ktoś podpatrzy jak wpisujesz jedno hasło, które przypadkiem otwiera wszystkie Twoje drzwi. Ten add-on do FF został stworzony po to, by pokazać jak dużym problemem taka sytuacja może się stać. Autor wyjaśnia:

_ Dzięki temu dodatkowi możesz zobaczyć swoje hasła oraz strony, na których z nich korzystasz. Patrząc na wizualizację, szybko zauważysz których haseł używasz najczęściej i na jakich robisz to stronach. Wraz ze zmianami haseł wizualizacja będzie się poprawiała! _

Jest tylko jeden problem. Add-on do stworzenia wizualizacji wykorzystuje hasła zapisane na komputerze. W chwili, w której zapisujesz swoje hasła, sprawa jest przegrana. Jeśli ktoś ukradnie Ci laptopa, nadal można się do nich dostać, nawet jeśli złodziej nie będzie mógł zalogować się na Twoje konto użytkownika. Więc sam pomysł jest jak najbardziej słuszny, jednak można by spróbować zrealizować go lepiej.

Dołącz do nas na Facebooku

dx7aqbv

Podziel się opinią

Share

dx7aqbv

dx7aqbv
Więcej tematów