ycipk-2fpjql

Uzależniony od Facebooka? Wylecz się prądem

Robert R. Morris i Dan McDuff to dwóch studentów, którzy mieli dość swojego uzależnienia od Facebooka. Tylko jak odzwyczaić się od czegoś, co już dawno przerodziło się w nawyk? Słyszeliście o Odruchu Pawłowa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uzależniony od Facebooka? Wylecz się prądem
(chip.pl)
ycipk-2fpjql

Tak powstał niepozornie wyglądający gadżet - podstawka do klawiatury, na której niczego nie spodziewający się użytkownik opiera swoje nadgarstki. Uruchomiony skrypt na komputerze sprawdza, jakie strony wyświetlane są w naszej przeglądarce. Jeśli wejdziemy na stronę wpisaną na "czarną listę" i posiedzimy na niej odpowiednio długo, przez nasze nadgarstki przejdzie ładunek elektryczny, który czym prędzej zmotywuje nas, abyśmy zamiast tracić bezsensownie czas w sieci, zajęli się czymś produktywnym.

Autorzy projektu zapewniają o jego skuteczności. Zamiast spędzać ponad 5. godzin tygodniowo na Facebooku, w końcu wzięli się za naukę.
Uzależnienie od mediów społecznościowych to stosunkowo nowe zjawisko w sieci. O ile do tej pory najgłośniej było o uzależnieniu od gier MMO, media społecznościowe mają o wiele większą liczbę użytkowników, przez co problem może okazać się poważniejszy, niż obecnie się wydaje.

ycipk-2fpjql

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "SSD prosto z Polski"

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2fpjql

ycipk-2fpjql
ycipk-2fpjql