Uważaj na wirusy w Android Market

Uważaj na wirusy w Android Market
Źródło zdjęć: © CHIP

12.07.2011 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem znowu muszą zachować czujność. Na Android Market znów grasuje złośliwe oprogramowanie.

W sklepie z aplikacjami Google’a znowu grasują wirusy, w tym uaktualnione wersje tych, które Google już usunęło z Marketu. Cztery aplikacje odnalezione na Markecie były zainfekowane wirusem DroidDream Light, który „może proponować użytkownikom instalowanie innych aplikacji, skłaniać użytkowników do odwiedzenia witryny ze złośliwym oprogramowaniem lub samodzielnie, automatycznie pobierać złośliwe aplikacje”. Google już usunęło wyżej wymienione aplikacje, jednak na skutek ich działania na urządzenia użytkowników zostało pobranych pięć tysięcy złośliwych plików. Biorąc pod uwagę ilość urządzeń pod kontrolą Androida to bardzo niewielka ilość, ciężko będzie jednak to wyjaśnić owym pięciu tysiącom użytkowników.

Obraz
© (fot. CHIP)

Oprócz aplikacji zainfekowanych DroidDream Light, wykryto jeszcze wirusa HippoSMS. Na szczęście nie grasował on na samym Markecie, a był dołączany do chińskiej aplikacji spoza sklepu Google’a. Wirus ten wysyła SMS-y na numery premium, narażając użytkowników na wysokie rachunki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Okradali bankomaty za pomocą ciemnych okularów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)