Uważaj! iPhone i iPad - wpisanie tej daty powoduje zablokowanie urządzenia

To kolejny przypadek, w którym błąd oprogramowania smartfonów iPhone (w tym tez tabletów iPad) może przysporzyć użytkownikom niemałego kłopotu. Tym razem głównym bohaterem jest pewna data, której wpisanie powoduje blokadę urządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uważaj! iPhone i iPad - wpisanie tej daty powoduje zablokowanie urządzenia
(YouTube / Zach Straley)

W sieci pojawił się filmik, na którym użytkownik iPhone'a 6. zdecydował się zademonstrować mechanizm. Zach Straley kolejno przechodzi do "Ustawień", wybiera pozycję "Ogólne", następnie "Data i czas". Odznaczając opcję "Ustaw automatycznie", Zach ustawia aktualną datę na dzień 1 stycznia 1970. Co widzimy dalej? Użytkownik przytrzymuje przycisk blokady ekranu iPhone 6s i wyłącza smartfona.

Próba ponownego uruchomienia iPhone'a kończy się blokadą urządzenia. Ekran wyświetla charakterystyczny czarny logotyp nadgryzionego jabłka na białym tle... i tyle. Nie dzieje się nic więcej. Użytkownik twierdzi, że podłączenie urządzenia do komputera i inne próby nie odblokują smartfona. Pracownicy AppleStore podobno nie wiedzą co się dzieje i wymieniają sprzęt.

Szukając rozwiązania, w sieci można natknąć się na różne przypuszczenia co do przyczyny dziwnego zachowania smartfona. Co prawda, nikt chyba nie ma potrzeby cofania się do roku 1970, jednak sama istota występowania takiego błędu jest interesująca. Jak podaje Radio Zet, być może data 1 stycznia 197. jest ustawiona w urządzeniach jako początek mierzenia czasu.

Uwaga! Niejednokrotnie pisaliśmy o internetowych trollach, którzy przy okazji aktualizacji systemów iOS donoszą w sieci, że nowa wersja systemu pozwala np. na... naładowanie smartfona w mikrofalówce. Informacje takie płynęły ze spreparowanych i złudnie podobnych do apple'owskich reklam. Prawdopodobnie w tym przypadku może być tak, że wkrótce pojawią się bajki o dostępie do nowych funkcji po wpisaniu wyżej wymienionej daty. Nie róbcie tego.

Błąd dotyczy urządzeń Apple opartych na systemie iOS 8. bazujących na 64-bitowych procesorach A(X) - A7, A8, A9, A9(X).

SŁK-WP / Zet

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.