Trwa ładowanie...

Uważaj, co wypisujesz na Facebooku

Portal We know what you're doing (wiemy, co robisz) pokazuje, jak nieostrożnie internauci zamieszczają na Facebooku różne informacje i opinie, które raczej powinni zachować tylko dla siebie i dla przyjaciół.
Share
Uważaj, co wypisujesz na Facebooku
Źródło: Thinkstockphotos
d3mtwez

Wykorzystując wyłącznie publicznie dostępne dane, twórca tego portalu Callum Haywood podzielił facebookowe wpisy na cztery kategorie: Kto chce zostać wyrzucony z pracy? Kto ma kaca? Kto ćpa? Kto ma nowy numer telefonu? Haywood traktuje to jako eksperyment w dziedzinie prywatności na portalach społecznościowych.

Okazuje się, że skarg na kaca nie brakuje na Facebooku, podobnie jak i dość szczegółowych opisów wydarzeń, które do owego kaca doprowadziły. Wiele przykładów pokazuje też, że i upodobaniem do marihuany niektórzy chętnie dzielą się ze światem. Nie brak też takich, którzy zamieszczają na Facebooku swój nowy numer telefonu.

Wiele wpisów znalazło się w kategorii "Kto chce zostać wyrzucony z pracy?". Są tam narzekania na złych szefów, na tyle okrutnych, że potrącają pracownikowi za spóźnienie, są po prostu "znienawidzeni", "aroganccy" itp. Pod adresem owych szefów nie brakuje niecenzuralnych epitetów, realistycznych opisów tego, co chciałoby się z nimi zrobić.

Portal We know what you're doing podkreśla, że korzysta wyłącznie z publicznie dostępnych informacji i radzi zastanowić się nad ochroną prywatności na Facebooku i innych portalach społecznościowych. Po prostu należy ostrożnie podchodzić do tego, jakimi informacjami i z kim dzielimy się w internecie.

Poznaj efekt Facebooka!

d3mtwez

Podziel się opinią

Share
d3mtwez
d3mtwez
Więcej tematów