Trwa ładowanie...
d3zqose

Uwaga na pisma z "Krajowego Rejestru Sadownego". Nie dajcie się nabrać

Spółka "Krajowy Rejestr Sadowny Sp. z o.o." rozsyła pisma zawiadamiające o rzekomym obowiązku zapłaty. Łatwo dać się nabrać, bo spółka ewidentnie nawiązuje nazwą do Krajowego Rejestru Sądowego (pisanego przez "ą"). Wystarczy jednak lepiej się przyjrzeć całemu pismu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spółka nawiązuje nazwą do KRS
Spółka nawiązuje nazwą do KRS (Pixabay.com)
d3zqose

"Krajowy Rejestr Sadowny Sp. z o.o." rozsyła pisma sugerujące, że koniecznie jest wniesienie opłaty za umieszczenie danych podmiotu oraz "planowaną publikację Wpisu Pierwszego w Monitorze Sądowym i Gospodarczym" na stronie krs.on-line.com.pl. To zwykła próba wyłudzenia, a i sam tekst jest skonstruowany w taki w sposób, by wprowadzać w błąd.

Layer 1

Zgodnie z paragrafem 4. Regulaminu Krajowego Rejestru Sądownego (dostępnym na stronie krs.on-line.com.pl/regulamin.html nie) są Państwo zobligowani do dokonania opłaty inicjacyjnej w wysokości 474 PLN (...)

Krajowego Rejestru Sądownego
czasopismo.legeartis.org

Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć słowa "nie", kryjącego się pomiędzy linkiem a zamknięciem nawiasu. Nie dość, że autorzy upodabniają nazwę swojej spółki do państwowego KRS, to jeszcze liczą, że ktoś nie zauważy dziecinnie schowanego "nie" i faktycznie poczuje się zobligowany do zapłaty. Można więc z czystym sumieniem list wyrzucić do kosza.

d3zqose

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cybersejf: ten pendrive to narzędzie przestępców

d3zqose

Podziel się opinią

Share

d3zqose

d3zqose
Więcej tematów