sms premium
08-09-2016 (11:35)

Uwaga na oszustów w SMS-ach! Znowu chcą nas naciągnąć

Cyberprzestępcy przygotowali kolejną pułapkę. Tym razem szczególną uwagę muszą zwrócić ci, którzy korzystają z wysyłania MMS-ów, ale i nie tylko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na oszustów w SMS-ach! Znowu chcą nas naciągnąć
(Thinkstockphotos)

Czytelnicy serwisu niebezpiecznik.pl przesłali redakcji portalu screeny SMS-ów, jakie w ostatnim czasie dostali. Jeden z nich został wysłany z numeru 7218, a jego treść to: "Liczba nieodebranych wiadomości przekroczyła MAKSIMUM! By UNIKNĄĆ BLOKADY odpisz bezpłatnie sms CZAT pod 60228. Wyślemy MMSY!" (pisownia oryginalna). Na dole SMS-a widnieje coś, na co wielu nie zwraca szczególnej uwagi, a naprawdę warto. Mowa o "potem 2,46/dzień" . Wysłanie niewinnego SMS-a może słono kosztować, bowiem zamiast kilku groszy, trzeba zapłacić kilka złotych.

Kolejny czytelnik przesłał "Niebezpiecznikowi" inne SMS-y, ale od tego samego nadawcy. Oto jeden z nich: "Alert. Skrzynka jest przepełniona! Odczytaj skolejkowane wiadomości za darmo! Ślij CZYTAJ na 60228 nim zostaną skasowane. Potem 2,46zl/24h" . Tu sytuacja trochę się komplikuje - po wysłaniu jednego SMS-a codziennie będzie ściągane 2,4. zł. Pamiętajmy, że takie usługi łatwo włączyć, ale gorzej z ich całkowitym wyłączeniem. Ale właściwie za co tak naprawdę przyjdzie nam zapłacić? I jak pozbyć się niechcianej usługi?

W każdej wiadomości od tego nadawcy widnieje napis "reg:7218.pl". Jest to regulamin, w którym zasady włączenia nieznanej nam usługi są doskonale opisane. Jeśli myślicie, że wysyłacie SMS-a w celu odratowania swojej "zapełnionej skrzynki MMS" to grubo się mylicie. SMS, który wyślecie, uruchomi m.in. usługę "MAGIA I CZAT I TAROT" - w jej ramach świadczony będzie dostęp do serwisów towarzyskich o charakterze ezoterycznym, w tym horoskop, sennik, wróżby i subskrypcje.

Wysłanie przez abonenta SMS-a lub MMS-a pod numer usługi, stanowi żądanie natychmiastowej realizacji usługi i skutkuje obciążeniem konta abonenta post-paid lub pre-paid przez operatora telekomunikacyjnego - czytamy w regulaminie.

W regulaminie wypisane są także numery i komendy dezaktywujące usługę. Przestrzegamy - jeśli dostaniecie takiego SMS-a - nie odpisujcie na niego, a jeśli jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi - przeczytajcie uważnie regulamin.

EWIE

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.