Trwa ładowanie...
d2rrimr

Uwaga! Groźny wirus atakuje na Naszej-klasie

Ponad pół miliona internautów w ciągu zaledwie dwóch dni zainfekowało swoje komputery groźnym, a do tego niewykrywalnym wirusem. Złośliwy wirus nie jest obecnie wykrywany przez programy antywirusowe. Otwarcie specjalnie spreparowanej wiadomości na portalu Nasza-klasa, uruchamia oprogramowanie, które przejmie kontrolę nad naszym komputerem, przechwytuje nasze hasła, numery kart kredytowych, kody dostępów itp. itd..
Share
Uwaga! Groźny wirus atakuje na Naszej-klasie
Źródło: nasza-klasa
d2rrimr

Ponad pół miliona internautów w ciągu zaledwie dwóch dni zainfekowało swoje komputery groźnym, a do tego niewykrywalnym wirusem. Złośliwy wirus nie jest obecnie wykrywany przez programy antywirusowe. Otwarcie specjalnie spreparowanej wiadomości na portalu Nasza-klasa uruchamia oprogramowanie, które przejmie kontrolę nad naszym komputerem, przechwytuje nasze hasła, numery kart kredytowych, kody dostępów itp. itd. - podało radio TOK FM.

Na portalu Nasza-klasa zostało założonych 2. specjalnych kont użytkowników, z których wysyłano wiadomości o treści: "Cześć, wydaje mi się, że chyba mam twoje stare zdjęcie. Czy to ty?". Gdy użytkownik portalu chciał kliknąc na zdjęcie, w tym samym czasie na jego komputerze instalowało się złośliwe oprogramowanie. Zdalny program czekał od tej pory na wykonanie poleceń swojego właściciela.

Białostocka Policja wytropiła miejsce, gdzie znajdowały się maszyny, z których rozsyłano złośliwe oprogramowanie. Podczas przeszukania w trzech mieszkaniach zabezpieczono kilka komputerów i twardych dysków. Nie jest jednak pewne, że właściciele sprzętu byli przestępcami, a raczej sami mogli paść ich ofiarą.

Policja z Białegostoku ostrzega, że jeżeli ktoś "wpuścił” do swojego komputera złośliwego rootkita z Naszej-klasy, to jedynym ratunkiem może się okazać sformatowanie twardego dysku.

d2rrimr

Podziel się opinią

Share
d2rrimr
d2rrimr
Więcej tematów