Trwa ładowanie...
d30ule7

Uwaga! Atak na klientów dużego banku

Cyberprzestępcy nie ustają w wysiłkach, aby dostać się do kont bankowych Polaków. Tym razem jako cel obrano klientów banku Credit Agricole. Masowo rozsyłane wiadomości mają skłonić nas do podania swoich loginów i haseł do konta bankowego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fałszywa strona logowania
Fałszywa strona logowania (WP.PL)
d30ule7

Wiadomość wysłana z adresu notif@agricolescredit.pl zawiera bardzo zdawkowe informacje. Widać, że przestępcy kierują atak w użytkowników, którzy nie czytają wnikliwie korespondencji mailowej. Poza tym pozbawianie maila obszernej treści minimalizuje prawdopodobieństwo, że oszuści popełnią błędy językowe, które ich zdemaskują. Jednocześnie od razu przykuwa to uwagę użytkownika do zawartego w korespondencji linka.

Po zalogowaniu się (możemy to zrobić podając dowolne dane w stylu aaaa bbbb) serwis poprosi nas abyśmy dodatkowo potwierdzili swoją tożsamość hasłem otrzymanym w SMS, którego to oczywiście nie otrzymamy.

W tym miejscu przypominamy, aby nie klikać w żadne linki zawarte w wiadomościach e-mail pochodzących z podejrzanych adresów. Nie należy również logować się do strony banku z komputerów, które mogą być zainfekowane wirusem, a zawsze należy zwrócić uwagę na adres strony logowania oraz upewnić się, że połączenie z bankiem jest szyfrowane. W przeglądarkach internetowych jest to oznaczane m.in. za pomocą kłódki na zielonym tle w pasku adresu. Dobrze również wyrobić sobie nawyk odwiedzania strony banku przez każdorazowe, ręczne wpisywanie jej adresu w przeglądarce. Powiadomiliśmy także bank Credit Agricole o ataku phisingowym.

d30ule7

Czy bankowość mobilna może być bezpieczniejsza?

Mikko Hyppönen to znany na całym świecie specjalista od zabezpieczeń. Od 1991 roku pracuje jako szef zespołu badawczego laboratorium F-Secure - fińskiej firmy zajmującej się rozwiązaniami antywirusowymi, bezpieczeństwem komputerów, a także usługami w chmurze.

Najpopularniejsze oprogramowanie antywirusowe w atrakcyjnych cenach Kliknij i sprawdź oferty!

d30ule7

Podziel się opinią

Share

d30ule7

d30ule7