Uśmiechnij się do kamery

Uśmiechnij się do kamery

Uśmiechnij się do kamery
Źródło zdjęć: © Sony
19.06.2008 12:04, aktualizacja: 19.06.2008 12:31

Kamera Sony CX11E gwarantuje obrazy w trybie HD, o wyjątkowo dużej
rozdzielczości i niewielkich zakłóceniach. Umożliwia to sensor CMOS
ClearVid oparty na technologii Exmor

*Model CX11E to pierwsza na świecie kamera wyposażona w funkcję Smile Shutter. Ta technologia pozwala na automatyczne wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 7,6 megapiksela, jeśli osoba widoczna przez obiektyw uśmiechnie się. Nie trzeba naciskać przycisku migawki, ani przerywać nagrywania: jest to znakomity sposób fotografowania najmilszych chwil podczas nagrywania filmów. *
W trybie "Dual Capture" (podwójnego ujęcia —. ustawienie domyślne) kamera robi zdjęcia, gdy ktokolwiek się uśmiechnie podczas nagrywania filmu. Przełączenie funkcji Smile Shutter w tryb „Always On” (zawsze włączona) pozwala robić zdjęcia nawet, kiedy nagrywanie zostało przerwane, niezależnie od tego czy kamera działa w trybie nagrywania czy fotografowania. Pozwala to wychwycić wszystkie uśmiechy.

Czułość wykrywania uśmiechów można dostosować tak, aby wykrywane były uśmiechy zarówno te delikatne, jak i wyjątkowo radosne i szczere. Można również ustawić priorytet wykrywania twarzy dzieci lub osób dorosłych. Funkcja Smile Shutter jest powiązana z technologią Face Detection (wykrywania twarzy), która automatycznie dostraja ostrość, czas naświetlania i balans kolorów tak, aby wiernie i w naturalnych barwach zarejestrować rodzinne wydarzenia i spotkania z przyjaciółmi.

Obraz
© HDR-CX11 (fot. Sony)

Model CX11. gwarantuje obrazy w trybie HD, o wyjątkowo dużej rozdzielczości i niewielkich zakłóceniach. Umożliwia to sensor CMOS ClearVid oparty na technologii Exmor™.

Filmy w trybie Full HD oraz dźwięk w trybie 5.1 surround są nagrywane na wymiennych nośnikach Memory Stick PRO Duo (maksymalnie do 8. minut na dołączonym w zestawie nośniku Memory Stick o pojemności 4 GB lub do 5 godzin i 55 minut przy użyciu opcjonalnego nośnika Memory Stick o pojemności 16 GB w trybie LP).

Łatwa w obsłudze kamera CX11E jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie przetwarzania obrazu opracowane przez Sony, które gwarantują wyjątkową jakość obrazu. Wysokiej jakości obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* jest wyposażony w 12-krotny zoom optyczny oraz technologię stabilizacji obrazu Optical SteadyShot. Zapewnia to wyraźniejsze zdjęcia i filmy. Technologia D-range Optimiser oparta na szybkim procesorze BIONZ automatycznie dostosowuje czas naświetlania i kontrast, aby wychwycić szczegóły w cieniu i silnym świetle, w przypadku trudnych do sfotografowania i sfilmowania scen charakteryzujących się dużym kontrastem. Zdjęcia w trybie fotografowania mają ogromną rozdzielczość do 10,2 megapikseli, porównywalną z najlepszymi kompaktowymi aparatami fotograficznymi.

Oprócz wyjątkowo dobrej jakości obrazu, kamera charakteryzuje się też świetnym systemem dźwięku przestrzennego w trybie 5.1 oraz funkcją zoom w mikrofonie, która pozwala zminimalizować dźwięki poboczne podczas zbliżeń.

Obrazy są wyświetlane na 2,7-calowym, szerokoekranowym, ciekłokrystalicznym panelu dotykowym Clear Photo, który charakteryzuje się znakomitym kontrastem, nawet w jasnym słońcu. Przeglądanie nagranych materiałów jest bardzo łatwe dzięki funkcjom Film Roll Index i Face Index, które pozwalają w prosty sposób odnaleźć odpowiednią scenę.

Kamerę CX11. można podłączyć w domu do telewizora z funkcją HD, aby delektować się jakością oglądanych filmów. Funkcja x.v.Colour rozszerza paletę kolorów, zapewniając żywsze barwy przy oglądaniu obrazów na odbiorniku wyposażonym w tę technologię.

Funkcja BRAVIA™ Sync pozwala w łatwy sposób sterować funkcjami kamery przy użyciu pilota telewizyjnego. Odtwarzanie bez kabli jest jeszcze prostsze przy użyciu konsoli PLAYSTATION®3. Wystarczy przełożyć nośnik Memory Stick z kamery CX11E do konsoli. Jeśli do stacji dokowania Handycam® Station, dołączonej do zestawu, podłączony zostanie komputer PC, filmy i zdjęcia można za pomocą jednego przycisku przegrać z nośnika Memory Stick na płytę DVD.

Do akcesoriów dołączonych w zestawie należą: nośnik Memory Stick PRO Duo 4 GB, kable USB i komponentowy A/V, stacja Handycam®. Station oraz pilot. Sony oferuje bogaty zestaw opcjonalnych akcesoriów, takich jak obiektywy, akumulatory, ładowarki, mikrofony, statywy, kable HDMI i torby.
Najważniejsze cechy:

Nagrywanie w trybie Full HD, w rozdzielczości 1920x1080 (AVCHD) na nośnikach Memory Stick (nośnik 4 GB w zestawie).
- Obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T*.
- Sensor CMOS ClearVid.
- Funkcje Smile Shutter (zdjęcia uśmiechów) / Face Detection (wykrywanie twarzy).
- 12-krotny zoom optyczny / 150-krotny zoom cyfrowy.
- Stabilizacja obrazu Optical SteadyShot.
- Funkcja x.v.Colour.
- Możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości 10,2 megapikseli.
- Dźwięk w trybie 5.1 surround, z funkcją zoom w mikrofonie.
- 2,7-calowy, szerokoekranowy, ciekłokrystaliczny wyświetlacz Clear Photo.
- Maksymalny czas ciągłej pracy — 7 godzin (z opcjonalnym akumulatorem).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)