Trwa ładowanie...

USA. Pożar statku w Kalifornii przyniósł 25 ofiar. 9 Osób wciąż uznaje się za zaginione

W wyniku pożaru statku w USA, do którego doszło u południowych wybrzeży Kalifornii, zginęło 25 osób. Nurkowie wydobyli ciała większości z nich. Kolejne 9 osób uznano za zaginione.

Share
USA. Pożar statku w Kalifornii przyniósł 25 ofiar. 9 Osób wciąż uznaje się za zaginione
Źródło: Materiał prasowy
d29t2gv

Bilans ofiar po pożarze statku "Conception" w pobliżu wyspy Santa Cruz wzrósł do 25 osób. Ratownicy wyłowili już 20 ciał, w przypadku kolejnych pięciu osób stwierdzono śmierć, jednak ze względów bezpieczeństwa nurkowie nie wyciągnęli ich jeszcze na brzeg. Całą noc strażacy poszukiwali pozostałych dziewięciu pasażerów. Niestety jak dotąd nie udało się ich odnaleźć.

Wcześniej lokalne władze informowały o co najmniej ośmiu ofiarach śmiertelnych i 26 zaginionych.

Pożar statku w Kalifornii

Służby ratownicze w Santa Barbara odebrały sygnał "mayday" ze statku bazy płetwonurków "Conception" około 3:00 w nocy czasu lokalnego. Na pokładzie było 39 osób, w tym pięciu członków załogi. Statek początkowo stanął w płomieniach, a następnie zatonął. Pożar wybuchł, gdy "Conception" stał zacumowany w pobliżu wyspy Santa Cruz w okolicach Los Angeles.

d29t2gv

Jak informują szeryf hrabstwa Santa Barbara Bill Brown oraz Monica Rochester ze straży wybrzeża, rodziny zaginionych pasażerów powinny przygotować się na najgorsze.

Brown dodaje, że do tragedii doszło gdy turyści najprawdopodobniej spali. Według najnowszych informacji ocalała cześć załogi, która zdążyła wyskoczyć z "Conception".

d29t2gv

Podziel się opinią

Share
d29t2gv
d29t2gv
Więcej tematów