Trwa ładowanie...
dda40k4

USA. Niecodzienna akcja strażaków. Zatonęła proteza warta 20 tys. dolarów

W USA w stanie Indiana, doszło do nietypowej interwencji nurków. Strażacy, którzy kończyli ćwiczenia na zbiorniku Geist, otrzymali zgłoszenie o zatonięciu...sztucznej nogi. Proteza warta 20 tysięcy dolarów została wyłowiona po blisko dwugodzinnej akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Nurkowie wyłowili protezę wartą 20 tysięcy dolarów
USA. Nurkowie wyłowili protezę wartą 20 tysięcy dolarów (Indianapolis Fire Department)
dda40k4

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę. 40-letnia obywatelka USA, Amy Gillum wypoczywała na łodzi motorowej, gdy nagle jej sztuczna noga wpadła do zbiornika Geist. Proteza zrobiona z włókna węglowego była niezwykle kosztowna. Jej cena wynosiła 20 tysięcy dolarów. Kobieta zwróciła się z prośbą o pomoc do lokalnych strażaków, którzy stacjonowali w pobliżu.

Kończący ćwiczenia nurkowie natychmiast zareagowali. - Załoga bez wahania zabrała swój sprzęt do nurkowania. Każdy z trzech strażaków spędził pod wodą ok. 20 minut przy maksymalnie ograniczonej widoczności. Znaleźli w tym czasie m.in. okulary przeciwsłoneczne, kotwicę oraz wiele butelek po piwie - relacjonowali strażacy z Indianapolis.

Czas spędzany pod wodą dłużył się, a akcja nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. Kiedy nurkowie mieli już rezygnować z całej operacji, podczas ostatniego zanurzenia jeden z nich odnalazł cenną zgubę. Proteza znajdowała się na głębokości 6 metrów, w odległości 90 metrów od brzegu.

dda40k4

Zobacz też: Pod Saharą kryje się ogromny zbiornik wody. Jest jak siedem Bałtyków

- Kobieta, która zgubiła protezę, cały czas była obecna na miejscu poszukiwań. Nie opuszczał jej dobry humor i robiła wszystko co w jej mocy, aby pomóc strażakom - czytamy w relacji służb.

Nurkowie odnaleźli protezę po blisko dwugodzinnej akcji. Zgubę przekazali właścicielce.

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie w Hiszpanii. W sklepie znaleziono rzymskie amfory. Pochodzą z I w. n.e.

dda40k4

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dda40k4

dda40k4
Więcej tematów