Trwa ładowanie...
PC World Komputer

USA: 30 lat więzienia dla spammera

Znany amerykański spammer - 27-letni Christopher Smith - został właśnie skazany na 30 lat więzienia. Oczywiście, tak surowy wyrok nie został wymierzony jedynie za rozsyłanie niechcianej poczty - mężczyźnie udowodniono również prowadzenie nielegalnego handlu medykamentami, fałszywymi dokumentami oraz próbę zlecenia zabójstwa członka rodziny świadka zeznającego przeciwko niemu.

Share
USA: 30 lat więzienia dla spammera
d1hn8v3

Smith rozpoczął rozsyłanie spamu w 2004 r. Krótko później został pozwany do sądu - przez firmę AOL, której klientów zasypywał reklamami sprzedawanych przez siebie produktów ( czyli nielegalnych leków, fałszywych dyplomów ukończenia uczelni wyższych oraz pornografii ). Proces trwał dwa lata i zakończył się wymierzeniem pozwanemu grzywny w wysokości 5,3 mln USD.

Okazało się jednak, że w czasie procesu Smith dopuścił się wielu innych przestępstw. Pierwszym z nich była próba przeprowadzenia się ( wraz z firmą ) do Dominikany - pozwany naruszył w ten sposób nałożony na niego zakaz opuszczania kraju. Co więcej, mężczyzna, mimo trwającego procesu, nie zrezygnował z przestępczej działalności - wciąż sprzedawał nielegalne materiały i rozsyłał spam.

Najpoważniejszym występkiem Smitha było jednak podjęcie próby wynajęcia zabójcy, który miał zabić dziecko jednej z kobiet, zeznającej przeciwko niemu. Policja nagrała rozmowę telefoniczną, w której oskarżony opowiadał, że zamierza "dać jej [świadkowi] możliwość wyboru, które ze swoich dzieci poświęci, jeśli zdecyduje się na zeznawanie przeciwko niemu".

d1hn8v3

Podziel się opinią

Share
d1hn8v3
d1hn8v3
Więcej tematów