Trwa ładowanie...
d3ffz9w

Urządzenie do wkurzania kotów

Targi IFA, to nie tylko miejsce, w którym firmy chwalą się najnowszymi dostępnymi technologiami i zaawansowanymi urządzeniami. Z dala od stoisk największych producentów można znaleźć miejsca, w których pokazuje się całe mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych gadżetów. Jednym z nich był Pet Cube, czyli urządzenie, które w skrócie można nazwać maszynką do wkurzania kotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urządzenie do wkurzania kotów
(Materiały prasowe)
d3ffz9w

Pet Cube to niewielka kostka wyposażona w głośnik, kamerkę, mikrofon oraz wskaźnik laserowy. Po podłączeniu urządzenia do internetu mamy możliwość połączenia się z nim z dowolnego miejsca na świecie. Sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Możemy za jej pomocą podglądać, co w domu robi nasz ulubieniec. Widzimy zatem obraz strumieniowany na żywo, dzięki wbudowanemu mikrofonowi słyszymy, co się dzieje, a głośnik umożliwia nam zawołanie zwierzaka, albo skarcenie, kiedy ten w najlepsze wyleguje się w naszym łóżku.

Ciekawostką jest jednak wbudowany w Pet Cube wskaźnik laserowy. Po jego zdalnym uruchomieniu możemy przesuwając palcem po ekranie skierować go w dowolne miejsce będące w zasięgu pola widzenia kamery. Jak na promień lasera reagują koty wiedzą niemal wszyscy. W ten sposób możemy się zdalnie pobawić z naszym zwierzakiem.

W rozmowie z nami przedstawiciel producenta podkreślał, że jest to rodzaj elektronicznej niani, która pozwala kontrolować zdalnie nasze pupile, ale także wejść z nimi w zdalną interakcję: uspokoić, skarcić, a także pobawić się. Słowa to jedno, a prezentacja to drugie. Mieliśmy okazję na własne oczy przekonać się, jak kot będący aktualnie w domu w USA podbiega zawołany przez właściciela, a następnie zaczyna ganiać po całym pokoju za promieniem lasera.

d3ffz9w

Zabawka nie jest tania - wyceniono ją aż na 200 dolarów, czyli około 750 zł.

Zobaczcie, jak działa Pet Cube w praktyce:

d3ffz9w

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3ffz9w

d3ffz9w