Trwa ładowanie...
d46ylwt

UPC Biznes wprowadza biznesowe sieci Wi-Fi

UPC Biznes wprowadza nowe rozwiązania służące do budowy i zarządzania sieci firmowych i dostępu do Internetu z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii (Wi-Fi HotSpot oraz W-LAN). Usługi skierowane są do firm stawiających na bezprzewodową komunikację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obecnie to nie maszty stacji telefonii komórkowych są zagrożeniem dla dzieci, tylko punkty dostępu do Wi-Fi umieszczane na przykład w szkołach. Rządy są oczywiście świadome niebezpieczeństwa dla zdrowia związanego z ich funkcjonowaniem, ale uniemożliwiają prawdzie ujrzeć światło dzienne.

To klasyczna teoria spiskowa, ponieważ jest prawie niemożliwa do udowodnienia. Większość naukowców co prawda uważa, że Wi-Fi generujące małą moc nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia. Jednak, aby zyskać absolutną pewność należałoby przeprowadzić wieloletnie badania z wykorzystaniem dzieci jako świnki doświadczalne.
Obecnie to nie maszty stacji telefonii komórkowych są zagrożeniem dla dzieci, tylko punkty dostępu do Wi-Fi umieszczane na przykład w szkołach. Rządy są oczywiście świadome niebezpieczeństwa dla zdrowia związanego z ich funkcjonowaniem, ale uniemożliwiają prawdzie ujrzeć światło dzienne. To klasyczna teoria spiskowa, ponieważ jest prawie niemożliwa do udowodnienia. Większość naukowców co prawda uważa, że Wi-Fi generujące małą moc nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia. Jednak, aby zyskać absolutną pewność należałoby przeprowadzić wieloletnie badania z wykorzystaniem dzieci jako świnki doświadczalne. (nrkbeta / flickr / CC)
d46ylwt

W ramach Biznes Wi-Fi możliwe jest wydzielenie dedykowanej, zabezpieczonej sieci dla pracowników firmy i odrębnej sieć dla gości. Usługa posiada także wbudowane narzędzia do zarządzania nią, np. określającą reguły autoryzacji użytkowników i ich terminali (laptopów, tabletów, smartfonów), możliwość blokowania niepożądanych stron, ustawiania przepływności dla użytkowników, generowania haseł i wiele innych funkcji, które pozwalają na użytkowanie sieci LAN w firmie i monitorowanie jej parametrów. Ponadto dostępne są narzędzia prezentujące statystyki aktywności użytkowników dla każdego zainstalowanego punktu dystrybucji internetu.

Usługa jest rozwiązaniem o architekturze _ chmurowej _, z zarządzaniem wyniesionym do UPC Biznes. U klienta instalowane są tylko punkty dystrybucji internetu i infrastruktura niezbędna do ich podłączenia. Dla firm oznacza to, między innymi, obniżone koszty wdrożenia rozwiązania. UPC Biznes dodatkowo oferuje nową usługę w modelu abonamentowym, czyli firma nie ponosi wydatku inwestycyjnego na zakup rozwiązania, a jedynie opłaty abonamentowe z tytułu korzystania z usługi Wi-Fi. To ważne z punktu widzenia firm, które nie dysponują środkami na inwestycje lub preferują płatności za usługi, które ujmą w swoich kosztach.

W ofercie UPC Biznes dostępna jest również usługa zarządzania siecią Wi-Fi, dzięki czemu firmy zyskują profesjonalne wsparcie techniczne oraz szybkie reagowanie na wszelkiego rodzaje potrzeby zmian czy rekonfiguracji sieci, a gwarancja SLA zapewnia szybkie usuwanie awarii w przypadku pojawienia się ich u klienta.

d46ylwt

Usługa realizowana jest na urządzeniach Wi-Fi firmy Cisco Meraki - lidera w zakresie rozwiązań Wi-Fi. UPC Biznes współpracuje z partnerską firmą ACO Solutions, która realizuje usługi rozpoznania, projektowania sieci Wi-Fi i ich wykonania.

Zobacz także --> UPC zaoferuje bezpłatny dostęp do internetu

d46ylwt

Podziel się opinią

Share

d46ylwt

d46ylwt
Więcej tematów