Trwa ładowanie...

UOKiK: wynik postępowania przeciw sklepowi złotewyprzedaże.pl

Zwrot produktów kupionych przez internet tylko w oryginalnym opakowaniu. Ponadto, gdy klient składał reklamację, mógł żądać wyłącznie naprawy produktu. To przykłady niezgodnych z prawem klauzul stosowanych przez sklep internetowy złotewyprzedaże.pl. Spółka zobowiązała się do ich zmiany.

Share
UOKiK: wynik postępowania przeciw sklepowi złotewyprzedaże.pl
Źródło: Materiały prasowe
d2lugw2

Postępowanie przeciwko spółce Złote Wyprzedaże zostało wszczęte w marcu 201. roku po zawiadomieniu miejskiego rzecznika konsumentów w Warszawie. Przedsiębiorca prowadzi sklep internetowy www.zlotewyprzedaze.pl. Wątpliwości Urzędu wzbudziły postanowienia w regulaminie zakupów, które ograniczały prawa klientów.

Spółka zastrzegała m.in., że zwrot towaru w ustawowym terminie 1. dni jest możliwy tylko w oryginalnym opakowaniu. Zgodnie z prawem, konsument, który kupuje przez Internet może bezkosztowo zrezygnować z zakupów w ciągu 10 dni – wystarczy, że odeśle towar na własny koszt. Przepisy nie wymagają zwrotu produktu w oryginalnym opakowaniu.

Ponadto, zgodnie z warunkiem stosowanym przez Złote Wyprzedaże, klient, który składał reklamację musiał się zgodzić wyłącznie na naprawę produktu. Zgodnie z prawem –. klient może samodzielnie zdecydować, czy chce, aby rzecz wymieniono na nową, lub naprawiono.

Złote Wyprzedaże zobowiązały się do wykreślenia sprzecznych z prawem postanowień w ciągu dwóch miesięcy od uprawomocnienia się decyzji.

Źródło: UOKiK / JG, WP.PL

d2lugw2

Podziel się opinią

Share
d2lugw2
d2lugw2
Więcej tematów