Trwa ładowanie...
d4fbmvp

UOKiK sprawdzi współpracę operatorów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające, w którym przeanalizuje strukturę rynku i zasady współpracy operatorów telekomunikacyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UOKiK sprawdzi współpracę operatorów
(Materiały prasowe)
d4fbmvp

UOKiK na bieżąco monitoruje sektor telekomunikacyjny w związku z zachodzącymi na nim dynamicznymi zmianami i postępem technologicznym. W ramach tych działań prezes urzędu wszczął postępowanie wyjaśniające, które zbada czy działania operatorów telekomunikacyjnych dotyczące współpracy w zakresie udostępniania, łączenia lub współdzielenia sieci telekomunikacyjnych, infrastruktury lub zasobów częstotliwości - nie prowadzą do ograniczeń konkurencji.

Zebrane informacje pozwolą na bliższe przyjrzenie się sektorowi, w tym na sprawdzenie sygnałów dochodzących od przedsiębiorców oraz ekspertów bezpośrednio do Urzędu lub w ramach publicznej dyskusji.

Zgodnie z prawem antymonopolowym urząd może wszcząć postępowanie wyjaśniające, które prowadzone jest zawsze w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy i ma na celu wstępne zbadanie sytuacji rynkowej. Postępowanie wyjaśniające powinno się zakończyć w ciągu 30. a w sprawach szczególnie skomplikowanych - 60 dni od jego wszczęcia. Podane terminy mogą jednak ulec wydłużeniu np. w przypadku oczekiwania przez Urząd na żądane od przedsiębiorców informacje. Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego Prezes Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk ograniczających konkurencję.

Najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

d4fbmvp

Podziel się opinią

Share

d4fbmvp

d4fbmvp
Więcej tematów