Trwa ładowanie...
d16tv8g

Unikat trafił na sprzedaż. P-51D Mustang w stanie nienaruszonym

P-51D Mustang to jedna z najsłynniejszych maszyn Stanów Zjednoczonych. Mimo, że pochodzi z okresu II wojny światowej, to do dziś ma wielu fanów. Teraz prawdopodobnie jedyna nienaruszona maszyna trafiła na aukcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest wart ogromne pieniądze
Jest wart ogromne pieniądze (East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER)
d16tv8g

P-51D Mustang to amerykański jednosilnikowy myśliwiec Stanów Zjednoczonych. Został zaprojektowany na zlecenie RAF-u. W czasach II wojny światowej koszt produkcji takiego samolotu wynosił około 50 tysięcy. Dzisiaj jest wart dużo, dużo więcej.

W serwisie PlatiniumFighters.com pojawił się unikatowy egzemplarz P-51D. Jak twierdzą właściciele, maszyna należała do Gwatemalskich Sił Powietrznych w latach 1954-1972. Rok później samolot trafił do Stanów Zjednoczonych, gdzie latał jeszcze przez 10 lat. Od 1983 roku maszyna stała w hangarze.

Jest w nim coś wyjątkowego. To jedyna maszyna zachowana w konfiguracji wojskowej, która przetrwała do dziś. Większość z nich przeszła modyfikacje, została przemalowana czy już dawno się rozbiła. Za taki model właściciele życzą sobie 4,5 miliona dolarów, czyli ponad 17 milionów złotych.

d16tv8g

Zobacz też: Polski odrzutowiec Flaris Lar1 odbył loty testowe. Waży zaledwie 700 kg

d16tv8g

Podziel się opinią

Share

d16tv8g

d16tv8g
Więcej tematów