Trwa ładowanie...
d2spwjx

Unia wstrzymuje plan wprowadzenia zakazu używania czajników elektrycznych

Zakaz używania czajników elektrycznych o dużej mocy, jak na razie został wstrzymany. Wszystko ze względu na to, że mogłoby to zniechęcić Brytyjczyków do pozostania w Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Unia wstrzymuje plan wprowadzenia zakazu używania czajników elektrycznych
(Shutterstock, Fot: Simon Bratt)
d2spwjx

Komisja Europejska, z pobudek ekologicznych, planowała wprowadzenie zakazu używania czajników elektrycznych oraz innych urządzeń domowego użytku o wysokim poborze energii. Jednak projekt ten został bardzo szybko "zamieciony pod dywan" w obawie, że zakaz wprowadzony tuż przed referendum na Wyspach, mógłby zostać źle przyjęty przez Brytyjczyków i spowodować zwiększenie liczb zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty Europejskiej.

Słabość Brytyjczyków do herbaty jest znana na całym świecie. W końcu przeciętny mieszkaniec Wysp wypija trzy i pół filiżanki herbaty dziennie. Łącznie w Wielkiej Brytanii wypija się 6. mld filiżanek herbaty rocznie. W kraju występuje zjawisko zwane "czajnikowym skokiem mocy", które polega na tym, że podczas przerw na reklamę w programach o dużej oglądalności, gdy Anglicy masowo włączają czajniki, następuje gwałtowne obciążenie sieci energetycznej.
W 201. roku Unia Europejska wprowadziła program wycofywania odkurzaczy o dużej mocy. W odpowiedzi, mieszkańcy Wielkiej Brytanii wykupili ze sklepów wszystkie odkurzacze o mocy zakazywanej przez Bruksele.
ag

Źródło: independent.co.uk

d2spwjx

Podziel się opinią

Share
d2spwjx
d2spwjx
Więcej tematów