WP
idg.pl
Wiadomości

Unia Europejska uchwali kolejne antypirackie przepisy?

W najbliższych tygodniach Parlament Europejski głosować będzie nad raportem proponującym wprowadzenie kilku poważnych zmian dotyczących walki z piractwem komputerowym na terenie Unii Europejskiej. Zgodnie z zawartymi tam propozycjami większą odpowiedzialność za ochronę interesów i pieniędzy wytwórni oraz producentów mieliby wziąć dostawcy Internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Unia Europejska uchwali kolejne antypirackie przepisy?
(Jupiterimages)
WP

Rozwiązania ujęte w raporcie zostały zaproponowane przez 73-letniego posła do Pparlamentu Europejskiego, socjalistę Manuela Medina Ortegę. Z pewnością przypadną one do gustu takim organizacjom jak RIAA, IFPI czy MPAA. Większą odpowiedzialność za ochronę ich interesów mieliby bowiem wziąć dostawcy Internetu, którzy musieliby odcinać od Sieci osoby podejrzewane o nielegalne dzielenie się plikami chronionymi prawem autorskim.

(fot. AFP)
Podziel się

Co więcej, firmy oferujące usługi internetowe miałyby również obowiązek blokowania swoim klientom dostępu do stron uznanych przez właścicieli praw autorskich za nielegalne ( np. The Pirate Bay ). Przypomnijmy, że rozwiązanie takie zostało zastosowane w zeszłym roku we Włoszech. Z braku podstaw prawnych bardzo szybko się jednak z niego wycofano.

WP

W raporcie, jaki zostanie w najbliższym czasie oficjalnie zaprezentowany Parlamentowi Europejskiemu, można przeczytać, że "aktywność stron wspierających możliwość ściągania z Sieci plików chronionych prawem autorskim jest nielegalna". Muszą więc w stosunku do nich zostać wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Również użytkownicy umieszczający w Internecie takie pliki zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Naszych czytelników zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu. Znajduje się on oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego - http://www.europarl.europa.eu/sides/getdoc.do?pubref=-//ep//nonsgml+comparl+pe-413.997+01+doc+pdf+v0//en&language=en.

więcej w serwisie IDG.pl »

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP