Trwa ładowanie...
d1vwgar

Unia Europejska może zmusić Apple do ważnej zmiany

Unia Europejska coraz poważniej zastanawia się nad ujednoliceniem ładowarek do telefonów. Firma Apple być może będzie musiała zaadaptować się do nowych warunków produkcyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
iPhone 6s wraz z ładowarką
iPhone 6s wraz z ładowarką (PAP)
d1vwgar

Panujące standardy

Europejscy rządzący myślą o ujednoliceniu ładowarek do urządzeń mobilnych. Aktualnie stosowane są zróżnicowane standardy ładowania oraz kable z rozmaitymi końcówkami. W smartfonach z systemem Android wykorzystuje się wtyczki micro USB lub USB typu C. Z kolei w przypadku Apple są to złącza Lighting. Powodem ma być zmniejszenie ilości wszelkiego rodzaju elektronicznych odpadów. Według szacunków stare ładowarki stanowią około 51 tysięcy ton rocznie.

Najlepsze rozwiązanie

W 2009 kilka firm technologicznych (np. Apple, Samsung, Nokia) porozumiało się w kwestii standaryzacji złącza microUSB. Finalnie nic z tego nie wyszło, ponieważ w 2012 roku Apple wdrożyło własną wtyczkę Lightin, a twórcy urządzeń z Androidem korzystają z USB C. Zgodnie z planami Unii Europejskiej to właśnie ten ostatni rodzaj złącza ma być ostatecznym wyborem.

Korzyści z dobrej zmiany

Mówi się, że Apple będzie skłonny przejść z Lighting w swoich iPhone’ach już w kolejnym roku. Presja ze strony Unii Europejskiej może mieć rzeczywiście duży wpływ. Korzyścią nadchodzącej zmiany byłby z pewnością większy dostęp do akcesoriów, ale także komfort w korzystaniu ze sprzętów mobilnych w trakcie podróży.

d1vwgar

Podziel się opinią

Share
d1vwgar
d1vwgar
Więcej tematów