Trwa ładowanie...

Ukradziono hasła i maile 80 000 fanów striptizu

Serwis Niebezpiecznik.pl poinformował o wypłynięciu do sieci około 30 tyś. haseł i 80 tyś. e-maili należących do użytkowników serwisu tuscl.net, który skupia światowe kluby ze striptizem

Share
Ukradziono hasła i maile 80 000 fanów striptizu
Źródło: Jupiterimages
doo4wkx

Serwis Niebezpiecznik.pl poinformował o wypłynięciu do sieci około 30 tyś. haseł i 80 tyś. e-maili należących do użytkowników serwisu tuscl.net, który skupia światowe kluby ze striptizem.

Atak na tuscl.net po raz kolejny pokazuje jak bardzo nieostrożni, a czasami wręcz bezmyślni są użytkownicy Internetu. Niebezpiecznik.pl podał najczęściej stosowane hasła z wykradzionej listy. Wśród najpopularniejszych fraz znalazły się takie „kwiatki”. jak: password - 269 wystąpień, 123456 - 173 wystąpienia, tuscl - 84, stripper - 67 czy qwerty - 62. Nie brakło również haseł zbudowanych w oparciu o imiona, daty urodzin lub tematykę odwiedzanego serwisu. Dane wykradzione przez hackerów nie były w żaden sposób zaszyfrowane.

(fot. Jupiterimages)
Źródło: (fot. Jupiterimages)

Niedawno pisaliśmy o podobnym ataku wymierzonym w popularnym portal dla kinomanów - Filmweb.pl. Wtedy również wypłynęła do sieci baza danych haseł i e-maili użytkowników. Analiza wykradzionych danych przyniosła podobne wyniki, jak w przypadku ataku na tuscl.net - użytkownicy stosują bardzo proste hasła, których złamanie, a nawet odgadnięcie nie stanowi większego problemu.

doo4wkx

Czemu jest to problematyczne? Otóż, zdecydowana większość internautów stosuje identyczne hasła do poszczególnych serwisów tematycznych, społecznościowych, poczty, a nawet systemu bankowego. Nie trzeba być geniuszem IT, żeby zorientować się, że od wykradzenia naszego hasła z serwisu o klubach ze striptizem, do kradzieży wszystkich naszych oszczędności z konta bankowego jest, dla wprawnego przestępcy, bardzo krótka droga.

doo4wkx

Podziel się opinią

Share
doo4wkx
doo4wkx
Więcej tematów