Trwa ładowanie...
d2nwqzo

UKE przypomina - od 1 lipca nowe stawki roamingowe w UE

Abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej od 1. lipca 2014 roku zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu - przypomina rzecznik UKE, Dawid Piekarz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UKE przypomina - od 1 lipca nowe stawki roamingowe w UE
(Thinkstockphotos)
d2nwqzo

Abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej od 1 lipca 2014 roku zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu - przypomina rzecznik UKE, Dawid Piekarz.

1 lipca 2014 roku wchodzą w życie nowe stawki za korzystanie z usług mobilnych w roamingu. Dotychczasowe opłaty za usługi zostają po raz kolejny obniżone zarówno na poziomie hurtowym jak i detalicznym.

Obowiązujące od 1 lipca stawki maksymalne:

d2nwqzo

Rozliczenia w roamingu regulowanym na poziomie detalicznym powinny odbywać się w następujący sposób:

Dla połączeń głosowych - opłaty naliczane sekundowo zarówno dla połączeń wykonywanych jak i odebranych. Dla połączeń wykonywanych dostawca usług może określić minimalną długość pierwszego impulsu nieprzekraczającą 30 sekund.

Dla wiadomości SMS - opłata za każdą wysłaną wiadomość, operatorzy nie pobierają opłat za odebranie wiadomości SMS.

Ttransmisja danych - opłata za każdy wykorzystany megabajt danych, naliczanie według kilobajtów, z wyjątkiem MMS, za które może być pobierana opłata jednostkowa. W takim przypadku opłata za przesłanie lub odebranie MMS nie przekracza maksymalnej opłaty detalicznej za transmisję danych.

Elektronika w świetnych cenach! Sprawdź >>

d2nwqzo

Podziel się opinią

Share
d2nwqzo
d2nwqzo
Więcej tematów