Trwa ładowanie...
holderName
holderName

UKE kontroluje Milmex, składa doniesienie do prokuratury

Prezes UKE wezwał Milmex do złożenia wyjaśnień oraz skierował do Prokuratury Rejonowej w Sosnowcu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
holderName
 (fot. Fotolia)
((fot. Fotolia))

Do UKE w ostatnim czasie wpływają liczne zgłoszenia od abonentów Milmeksu oraz od Rzeczników Konsumentów dotyczące zaprzestania świadczenia przez spółkę usług telekomunikacyjnych. Jak wynika z przesłanej korespondencji, spółka zlikwidowała swoje Biura Obsługi Klientów, m.in. w Lublinie, Nysie, Częstochowie, Kępnie, niemożliwy jest kontakt telefoniczny oraz mailowy ze spółką, a przesyłana przez abonentów korespondencja nie jest odbierana.

Skargi do Urzędu kierują przede wszystkim ci abonenci, którzy zawarli z Milmex umowę w promocji _ Internet Unijny 2 lata za darmo! _ oraz umowę kredytową na finansowanie przez bank pobieranej przez spółkę kaucji w wysokości 2499 zł za urządzenie abonenckie. Z sygnałów docierających do Prezesa UKE wynika, że od momentu kiedy spółka zaprzestała dostarczania usług, zaprzestała również spłacania kredytu, którego była beneficjentem, wskutek czego bank wystąpił z roszczeniem o zapłatę rat kredytowych do abonentów. Abonenci czują się poszkodowani, oszukani oraz zaniepokojeni koniecznością finansowania przyszłych rat kredytu, do których spłacania zobowiązana była umową spółka.

holderName

W związku z tym Prezes UKE wezwał Milmex do przedstawienia szczegółowych wyjaśnień dotyczących powstałych problemów w świadczeniu usług abonentom oraz podania liczby abonentów pozbawionych usług internetowych. Spółka ma również poinformować Prezesa UKE o działaniach jakie podejmuje, aby zapewnić swoim klientom dostęp do usługi w ramach zawartej umowy, a także czy Milmex wypłaca odszkodowania za przerwę w działaniu usługi i czy jest w stanie wywiązać się z zawartych umów (w szczególności - spłacać w imieniu abonentów kredyty).

Ponadto, 31. stycznia Prezes UKE skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwym popełnieniu przez Milmex przestępstwa z art. 286 § 1 Kodeksu karnego. Przepis ten przewiduje, że _ kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 _.

Zobacz: Jaką kupić zmywarkę?

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów