Trwa ładowanie...
dvc5hqf

UE zainwestuje 2,7 mln Euro w wieprzowinę z probówki

Hiszpańska firma biotechnologiczna BioTech Foods otrzyma grant w wysokości 2,7 mln Euro (12,17 mln PLN) na badania nad mięsem, które nie pochodzi od zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Produkcja mięsa jest odpowiedzialna za znaczną emisję CO2
Produkcja mięsa jest odpowiedzialna za znaczną emisję CO2 (Getty Images)
dvc5hqf

Unia Europejska po raz pierwszy przyznała grant przeznaczony na badania nad mięsem produkowanym w laboratorium. Pieniądze pochodzą z funduszu Horyzont 2020 i zostały przyznane projektowi o nazwie Meat4All (pol. - mięso dla wszystkich). Projekt będzie realizowany przez konsorcjum firm pod przewodnictwem hiszpańskiej BioTech Foods, które zajmuje się produkcją mięsa wieprzowego w laboratorium od 2017 roku.

Wynalezienie alternatywy dla mięsa jest jednym z priorytetów w walce z kryzysem klimatycznym. Branża producentów żywności jest drugim największym producentem dwutlenku węgla, a znaczny procent przypada na hodowlę bydła.

dvc5hqf

Zobacz: Pomysłowa kobieta smaży mięso mielone

Szef BioTech Foods powiedział, że unijny grant pozwoli im skupić się na zwiększeniu skali produkcji (z kilogramów na tony), utrzymanie wartości odżywczych przy zwiększeniu ilości produkowanego mięsa, kultywowanie komórek zwierzęcych bez używania surowicy, oraz używanie komórek zwierzęcych, które nie były modyfikowane genetycznie.

BioTech Foods na razie nie podało daty, kiedy ich mięso z probówki stanie się realną alternatywą dla naturalnego mięsa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvc5hqf

Podziel się opinią

Share
dvc5hqf
dvc5hqf
Więcej tematów