Trwa ładowanie...
dug5fq4

Udało się bezprzewodowo przesłać energię na dużą odległość!

Co innego komunikacja bezprzewodowa, a co innego bezprzewodowe przesyłanie energii. Jeśli naukowcom uda się opracować technologie umożliwiające również tę drugą formę przesyłu, świat zmieni się nie do poznania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udało się bezprzewodowo przesłać energię na dużą odległość!
(chip.pl)
dug5fq4

Na razie możemy powiedzieć, że wykonany został kolejny krok na drodze ku wygodnemu i precyzyjnemu bezprzewodowemu wysyłaniu energii na duże odległości. Japońskim naukowcom udało się bowiem z wykorzystaniem mikrofal przesłać 1,8 kilowata energii na odległość 55 metrów. To tyle, ile potrzeba, by zasilić chociażby czajnik elektryczny.

Warto dodać jeszcze dwie informacje. Po pierwsze, nie były tworzone jakieś specjalne warunki takie jak próżnia - przesyłanie odbywało się poprzez zwykłe, ziemskie powietrze. Po drugie, twórcy eksperymentu zapewniają, że uzyskano w nim ogromną dokładność przekazania energii bezpośrednio do odbiornika - to warunek jeszcze trudniejszy do spełnienia niż sama odległość bezprzewodowego przesyłu energii.

Cóż, do stworzenia wielkich sztucznych farm słonecznych krążących na orbitach geostacjonarnych na wysokości około 36 tysięcy kilometrów trochę nam jeszcze brakuje, ale naukowcy z JAXA (Japońska Agencja Eksploracji Przestrzeni Kosmicznej) sądzą, że praktyczne zastosowanie opracowywanych przez nich technologii będzie możliwe już około roku 2040.

dug5fq4

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: YouTube na Androida ma nową niezwykłą opcję

Zobacz także: Okręt podwodny zbada jezioro na księżycu

dug5fq4

Podziel się opinią

Share

dug5fq4

dug5fq4
Więcej tematów