Uczelnia pozywa firmę Apple w sprawie patentów

Uczelnia pozywa firmę Apple w sprawie patentów06.06.2016 12:20
Uczelnia pozywa firmę Apple w sprawie patentów
Źródło zdjęć: © Chris Kent / CC

Uniwersytet Caltech pozwał Apple za naruszenie patentów związanych z łącznością Wi-Fi.

Uczelnia Caltech pozwała Apple'a za naruszenie patentów związanych z łącznością Wi-Fi.

Według Caltecha (Kalifornijski Instytut Technologiczny), Apple od 2012 roku narusza cztery patenty związane z łącznością Wi-Fi w standardzie _ n _ i _ ac _. Dzięki ich wykorzystaniu urządzenia Apple'a mogły korzystać z szybszej transmisji bezprzewodowej. Niestety nie wiadomo, o jakie konkretnie rozwiązania chodzi.

W złożonym pozwie uczelnia domaga się oczywiście opłacenia zaległej licencji oraz zablokowania wybranych produktów Apple'a. Firma z Cupertino do tej pory nie skomentowała tej sprawy.

To nie jedyny pozew wytoczony przez Caltech. Również w kwestii związanej z łącznością Wi-Fi pozwany został Broadcom, którego moduły łączności są używane m.in. w iPhone'ach, iPadach i MacBookach.

Wygląda na to, że patentowe i finansowe problemy Apple'a to niekończąca się historia. Co rusz kolejna firma czy instytucja decyduje się na sądowe potyczki z firmą Tima Cooka. Niedawno także głośno było o sporych zaległościach filii Apple'a we Włoszech w opłacaniu podatków.

Caltech to jedna z najlepszych prywatnych uczelni w Stanach Zjednoczonych, położona na przedmieściach Los Angeles. Największy nacisk kładzie na matematykę, nauki przyrodnicze i techniczne i w tych dziedzinach absolwenci i pracownicy naukowi uczelni osiągają największe sukcesy: absolwenci i pracownicy naukowi Caltechu do roku 2006 otrzymali 32 nagrody Nobla.

Caltech administruje również i zarządza m.in. Laboratorium Napędu Odrzutowego i głównym centrum badań kosmicznych NASA.

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)