Trwa ładowanie...
d1pdahg

Tworzyłem jednostkę GROM: "dziewczyny, jesteśmy z wami"

Ppłk Krzysztof Przepiórka: "życzę wam dziewczyny wytrwałości w boju. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Trzymajcie się. Faceci są z wami."
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pułkownik Krzysztof Przepiórka
Pułkownik Krzysztof Przepiórka (FORUM)
d1pdahg

Pułkownik Krzysztof Przepiórka, były żołnierz GROM, do kobiet:

Jako mąż, jako ojciec dwóch córek, jako żołnierz życzę wam dziewczyny wytrwałości w boju. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Trzymajcie się. Faceci są z wami. Jestem przekonany, że znakomita większość żołnierzy i policjantów również jest z Wami.

Do mężczyzn:

d1pdahg

Wspierajcie swoje kobiety każdego dnia. Wasze miejsce jest przy ich boku, a nie naprzeciwko nich, gdy walczą o swoje prawa. A jeśli któryś z was ma za dużo energii, to Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują. Tam nauczysz się bronić swojej ojczyzny. Bo patriotyzm jest w sercu i w głowie, a nie w mięśniach.

Pułkownik Krzysztof Przepiórka był wieloletnim oficerem jednostki GROM. Dołączył do niej jako jeden z pierwszych żołnierzy. Dowódca GROM-u powierzył mu zadania stworzenia pierwszego oddziału bojowego, zbudowanego w całości w Polsce.

Krzysztof Przepiórka wydał w tym roku książkę o tytule: "Szturman: odważni żyją, ostrożni trwają". Przy okazji naszej rozmowy o powstaniu jednostki GROM, która wypadła w tym roku, zapytałem go, czym według niego jest odwaga, ale nie żołnierska, a taka zwykła, codzienna. Powiedział mi, że najlepszym tego przykładem są kobiety, które na ulicach stają naprzeciwko maszerujących nacjonalistów opacznie rozumiejących patriotyzm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pdahg

Podziel się opinią

Share
d1pdahg
d1pdahg
Więcej tematów