Qaqwqwrqw

Twoje zdjęcie w kosmosie. Musisz się tylko pospieszyć

Zrobione przez ciebie zdjęcie może polecieć w kosmos. Wystarczy się tylko pospieszyć. W ten sposób studenci promują kwietniowe wystrzelenie stworzonego przez nich satelity KRAKsat. Będzie to piąty polski satelita.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zespół KRAKsat
Zespół KRAKsat (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Satelita KRAKsat Space Systems - dzieło naukowców AGH i UJ - ma przetestować nowy pomysł stabilizacji satelity w kosmosie. Z naukowego punktu widzenia to zapewne ważne przedsięwzięcie, ale dla zwykłego Kowalskiego nie jest to tak ekscytująca misja, jak np. walka z kosmicznymi śmieciami, dzięki której powstało pierwsze polskie zdjęcie satelitarne Ziemi. Krakowscy studenci znaleźli jednak sposób na to, aby każdy zainteresował się kwietniowym startem. Ba - żeby każdy mógł być częścią lotu.

"Wiosną KRAKsat znajdzie się 400 km nad powierzchnią Ziemi, a wraz z nim karta SD, na której studenci umieszczą zdjęcia i inne zainspirowane tematyką kosmiczną materiały od entuzjastów kosmosu z całej Polski" - informuje serwis urania.edu.pl.

Zdjęcie każdego chętnego może znaleźć się w kosmosie. Wystarczy, że do 16 stycznia wykona się fotografię inspirowaną kosmosem i udostępni ją w mediach społecznościowych (z hasztagami #lecewkosmos i #kraksat) lub prześle za pomocą specjalnego formularza. Nie muszą to być zdjęcia, bo w kosmos mogą polecieć też rysunki, komiksy albo inne ciekawe, kosmiczne prace.

Qaqwqwrqw

"Liczymy, że kosmos zainspiruje Cię do stworzenia czegoś wyjątkowego" - piszą studenci na stronie akcji.

Na przesłanie zdjęć macie czas do 16 stycznia. 17 stycznia pliki wylądują na karcie SD i będą czekać na kwietniowy lot satelity, który - wraz z dostawą regularnych zapasów od NASA - trafi na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw