Trwa ładowanie...
d45yww5

Twój smartfon wydaje się działać za wolno? Jest na to kilka sposobów

Często użytkownicy smartfonów błędnie interpretują powolne działanie urządzenia. Szczególnie jeśli mają je kilka lat. To, że telefon jest starszy, niekoniecznie jest powodem jego gorszego działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twój telefon jest powolny jak ślimak? Popraw jego działanie
Twój telefon jest powolny jak ślimak? Popraw jego działanie (East News, Fot: Piotr Kamionka)
d45yww5

Wiek telefonu może wpływać na jakość jego działania, ale nie zawsze jest to głównym powodem. Fakt jest taki, że spowolnienie urządzenia może być spowodowane całym szeregiem różnych czynników. Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Jednym z najczęstszych powodów spowolnienia telefonu jest zbyt mała ilość wolnej pamięci. Sprawdź, czy nie masz nadmiaru zdjęć, nagrań czy zbędnych plików instalacyjnych.

d45yww5

Przestarzałe oprogramowanie może również spowalniać pracę systemu. Jednak tutaj bywa różnie. Jeśli telefon jest starszej daty i ma słabsze parametry, lepiej pozostawić starszą wersję systemu. Nowsza może go za bardzo obciążyć.

Nie zapominaj, żeby od czasu do czasu wyłączyć i włączyć telefon. To najlepszy sposób na zakończenie działania aplikacji w tle i ustabilizowanie działania systemu. Warto również czasem usunąć pliki cookies oraz pliki tymczasowe aplikacji. Natomiast nie polecamy korzystania z dodatkowych aplikacji, które zrobią to za was.

Warto wyłączać usługi lokalizacji, Wi-Fi oraz internet korzystający z sieci komórkowej, kiedy z nich nie korzystamy. Potrafią bardzo obciążać działanie systemu oraz pożerają baterię.

Zobacz Także: Cały świat o nim pisał. Polski projekt jest nieznany tylko u nas

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów